۳۵ درصد محلاتی ها هر دو مرحله واکسن کرونا را دریافت کرده اند

۲۰ مهر ۱۴۰۰ | ۱۲:۰۸ کد : ۲۰۹۵۱ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۶۸
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان محلات گفت: تاکنون ۳۵ درصد از جمعیت شهرستان محلات هر دو دُز واکسن خود را تزریق کرده اند.
۳۵ درصد محلاتی ها هر دو مرحله واکسن کرونا را دریافت کرده اند

به گزارش وب دا مرکزی، دکتر مهدی قلیچ خانی بیان کرد: همچنین 75 درصد از جمعیت بالای 18 سال این شهرستان نیز موفق به دریافت واکسن مرحله دُز نخست خود شده اند و منظر فرا رسیدن زمان تزریق دُز دوم هستند.

وی افزود: تعداد واکسن های تزریق شده در مجموعه شبکه بهداشت و درمان شهرستان محلات از ابتدای شروع طرح واکسیناسیون تاکنون به مرز 52000 رسیده که از این تعداد 35500 نفر مرحله اول و 16500 نفر هر دو مرحله واکسن را دریافت کرده اند.

وی با اشاره به اجرای دقیق و جدی طرح واکسیناسیون دانش آموزی تاکید کرد: 60 درصد دانش آموزان محلاتی نیز حداقل دُز اول واکسن را دریافت کرده اند که این جمعیت 12 تا 18 سال حدود 4341 نفر هستند که 2517 نفر جهت تزریق واکسن به فرهنگسرای اندیشه مراجعه کرده اند.

دکتر قلیچ خانی یادآور شد: در حال حاضر همۀ متولدین 1388 به قبل می‌توانند با مراجعه به سامانه salamat.gov.ir جهت دریافت واکسن کرونا ثبت‌نام و با مراجعه فرهنگسرای اندیشه (سینما سابق) واکسن خود را دریافت نمایند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان محلات با تاکید بر تنها راه مقابله با کرونا، تزریق واکسن و واکسیناسیون  حداکثری جامعه است، گفت: شاخص‌ها نشان می‌دهد که مردم محلات از لحاظ واکسیناسیون در وضعیت خوبی به سر می‌برند اما بازهم عده‌ای هستند که هنوز واکسن کرونای خود را بنا به دلایل مختلف دریافت نکرده‌اند،که با آنها نیز توصیه می کنیم برای ریشه کنی هر چه زودتر این بیماری،هر چه زوتد تصمیم خود را گرفته و واکسن بزنند.

وی در پایان از فعالان فرهنگی، اجتماعی، روحانیون و مسوولان شهرستان ها خواست تا در زمینه تشویق مردم برای انجام واکسیناسیون علیه این بیماری مجموعه سلامت را بیش از پیش یاری رسانند.


نظر شما :