چکش کاری رتبه دانشگاه علوم پزشکی اراک در "تایمز"

۱۹ آبان ۱۴۰۰ | ۱۰:۴۲ کد : ۲۱۶۲۱ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۵۴۶
معاون آموزش دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: ارتقای رتبه ی دانشگاه علوم پزشکی اراک در رتبه بندی "تایمز" مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
چکش کاری رتبه دانشگاه علوم پزشکی اراک در "تایمز"

به گزارش وب دا مرکزی، دکتر  سعید چنگیزی آشتیانی  در حاشیه جلسه ی شورای روابط بین اللمل که با حضور رییس دانشگاه و دانشکده ها برگزار شد، گفت: این جلسه ادواری و به صورت منظم برگزار و در آن موارد مختلفی از جمله موضوع بین المللی سازی دانشگاه بحث و تبادل نظر می شود.

وی افزود: در جلسه امروز موضوع رتبه بندی دانشگاه علوم پزشکی اراک در سطح "تایمز" که یکی از معتبرترین شاخص های رتبه بندی در سطح کشور است، نقد و بررسی شد.

وی تاکید کرد: در سطح رتبه بندی تایمز دانشگاه های علوم پزشکی از سراسر کشور برای نشان دادن سطح علمی، آموزشی و پژوهشی و غیره برای رسیدن به درجات بین المللی خود را در معرض آزمون و مقایسه قرار می دهند.

دکتر آشتیانی در ادامه خاطرنشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی اراک که متولی اصلی آن برای رسیدن به این مهم معاونت پژوهشی است نیز برنامه های کوتاه و میان مدتی را تدوین کرده است.

وی یادآور شد: مقرر شد کلیه معاونت های دانشگاه برای  تحقیق و پژوهش روی این موضوع و تمرکز برای رسیدن به این مهم، مطالب و اطلاعات مورد نیاز را به معاونت پژوهشی ارائه دهند که امیدواریم با تلاش همه ی دوستان و به ثمر نشستن این نتایج و تحقیقات، دانشگاه علوم پزشکی اراک نیز بتواند در جرگه ی دانشگاه های وارد شده در "تایمز" قرار بگیرد.

معاون آموزش دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: همچنین امروز مجموعه برنامه هایی که معاونت های مختلف در رابطه با بین المللی شدن دانشگاه علوم پزشکی که از اهداف کلی و اصلی دانشگاه است و به تصویب هیات امنا هم رسیده، انجام داده اند نیز به بحث و تبادل نظر گذاشته شد.

وی یادآور شد: بحث بین المللی سازی از جمله مواردی است که به دلیل شکل گیری تازه ی آن، موانع و مشکلات زیادی را در پیش رو دارد و از همین رو نیاز است مشوق هایی برای ایجاد انگیزه های لازم برای پرسنل و اعضایی که درگیر رسیدن به مهم هستند، اتخاذ و اعمال شود.

دکتر آشتیانی در پایان گفت: مطمئنا با همدلی و وحدت رویه بین کارکنان، می توان به این هدف بزرگ و مهم دست یافت و شاهد رشد و شکوفایی مجموعه کلان دانشگاه علوم پزشکی اراک بود.


( ۲ )

نظر شما :