پیام رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی به مناسبت فرا رسیدن ۲۷ آذر ماه روز وحدت حوزه و دانشگاه

۲۷ آذر ۱۳۹۷ | ۱۲:۳۰ کد : ۲۱۷۱ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۱۷۴۸
دکتر حسن طاهر احمدی در پیامی فرا رسیدن روز وحدت حوزه و دانشگاه را به تمامی دانشگاهیان، روحانیون، دانشجویان، اعضاء هیئت علمی و تلاشگران عرصه علم و دانش تبریک گفت.
پیام رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی به مناسبت فرا رسیدن ۲۷ آذر ماه روز وحدت حوزه و دانشگاه

به گزارش خبرنگار وبدا مرکزی متن کامل پیام به این شرح است:


بسمِ الله اَلرَّحمنِ اَلرَّحیم


۲۷ آذرماه سالروز شهادت اندیشمند فرزانه آیت الله دکتر محمد مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه که از یادگارهای ارزشمند امام بزرگوار است را گرامی می داریم.
بدون شک دانشگاهی می تواند در پرورش نسل آینده ساز کشور عزیزمان ایران، سربلند باشد که در کنار علم و دانش جوانان این مرزو بوم به احیا و حفظ ارزش های دینی و اسلامی انقلاب نیز بپردازد و ما امروز هم بیش از هر زمان دیگری به این وحدت مبارک و عزت آفرین نیازمندیم تا بتوانیم گامهای استوار و محکمی برای پیمودن راه های دشوار و دستیابی به قله های پیشرفت برداریم و پیوند دو نهاد معرفت آفرین و دانش افروز می تواند مسیر سعادت و بالندگی ایران عزیزمان را هموار سازد.
یکی از اقدامات بزرگ امام راحل(ره) در طراحی وحدت حوزه و دانشگاه، این بود که دانشگاه و حوزه علمیه با توانایی های ویژه خود یکدیگر را تقویت کنند و بی گمان هماهنگی و همدلی و تبادل تجربیات آموزشی و پژوهشی میان این دو نهاد، می تواند به مثابه دو بال، جامعه ایرانی را در توسعه پر شتاب علم و فناوری و گسترش نظریات جدید در حوزه علوم انسانی و اجتماعی، همتراز با دیگر جوامع، در مدار توسعه همه جانبه قرار دهد.
اینجانب فرارسیدن ۲۷ آذرماه، سالروز شهادت آیت‌الله دکتر مفتح و سالروز وحدت حوزه و دانشگاه را به همه دانشجویان، اساتید، روحانیون و پرسنل دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی و همچنین همه علما، طلاب و روحانیون استان تبریک عرض نموده و از همه عزیزان می‌خواهم با درک متقابل از جایگاه رفیع علمی یکدیگر، روز به روز با همگرایی بیشتر، در مسیر پیشرفت و تعالی هرچه بیشتر نظام اسلامی گام بردارند.


دکتر حسن طاهر احمدی
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی
۲۷آذر ۱۳۹۷

 

کلید واژه ها: دکتر حسن طاهراحمدی وحدت حوزه و دانشگاه دانشگاهیان دانشجویان روحانیون هیئت علمی