تغییرات پی در پی  افتتاح پروژه بیمارستان ولیعصر را به تعویق انداخت

۲۸ دی ۱۴۰۰ | ۱۴:۱۳ کد : ۲۳۳۹۳ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۱۱۷۵
رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان مرکزی گفت: پروژه ساختمان جدید بیمارستان حضرت ولی عصر (عج) اراک، سال ۸۷ کلنگ زنی شده، اما تغییرات پی در پی در ظرفیت، مساحت و غیره، افتتاح آن را به تعویق انداخته است.
تغییرات پی در پی  افتتاح پروژه بیمارستان ولیعصر را به تعویق انداخت

به گزارش وب دا مرکزی، رقیه یادگاری بیان کرد: در ابتدا قرار بود این بیمارستان 320 تختخوابی باشد اما در اصلاح نقشه بعدی به 480 تختخوابی ارتقاء پیدا کرد، همچنین مساحت این پروژه از 38 هزار مترمربع به 48 هزار مترمربع افزایش یافت.

وی افزود: مجموعه این تغییرات پی در پی، عقب افتادگی پروژه را به همراه داشت و به دلیل کمبود بودجه در ابتدای راه با مشکلاتی مواجه بود اما از سال 93 این مشکلات تا حدودی رفع شد و نهایتا به دلیل افزایش قیمت ها، با مشکل جدیدی رو به رو شد.

وی تاکید کرد: پیشرفت 50 درصدی این پروژه از سال 93 تا 96 خوب بود اما از سال 96 به بعد با به میان آمدن بحث اسناد خزانه و تخصیص آن به پیمانکار، کمی دچار افت شد.

یادگاری در ادامه خاطرنشان کرد: در موافقت نامه ها تاکنون 330 میلیارد تومان هم به صورت نقدی و هم اسناد خزانه به این پروژه تزریق شده است، اما تغییر قیمت ها و هم عدم تمکین پیمانکار قبلی در قبول وظایف خود، روند ساخت و تکمیل این پروژه ملی را کند و کندتر کرد.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان مرکزی گفت: بحث تعدیل قیمت و نگاه به تورم حتی از سوی سازمان برنامه و بودجه و وزارت بهداشت در این پروژه دیده شده اما، سرعت تورم به قدری بالا بوده که تعدیل قیمت ها در این قرارداد هم نتواسته کفاف آن را بدهد و عملا از ساخت این پروژه عقب مانده است.

یادگاری در ادامه خاطرنشان کرد: تمام تلاش مسئولان این است که این پروژه هر چه زودتر به اتمام برسد بطوریکه از چند جبهه در تلاش برای تامین منابع هستند.

وی با تاکید بر اینکه، پیماکنار قبلی و تعویض پیمانکار حدود 2 سال این پروژه را به عقب انداخت، گفت: تغییر پیمانکار برای پروژه های بزرگ اینچنینی کند کننده و هزینه بر است، اما امیدواریم با توجه به مشاهدات و پیشرفت خوب و سرعت گرفتن کار تکمیل آن، شاهد راه اندازی و افتتاح آن در آینده نزدیک باشیم.


( ۷ )

نظر شما :