ترس والدین از تزریق واکسن کودکان و آمار پایین واکسیناسیون

۲۷ بهمن ۱۴۰۰ | ۱۴:۳۴ کد : ۲۴۰۳۷ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۱۹۴۶
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک از آمار پایین واکسیناسیون کودکان نسبت به میانگین کشوری گفت.
ترس والدین از تزریق واکسن کودکان و آمار پایین واکسیناسیون

به گزارش وب دا مرکزی، دکتر علی علیمحمدی بیان کرد: انتظار می‌رفت استقبال بیشتری از جامعه هدفی که برای واکسینه شدن کودکان در نظر گرفته شده بود صورت گیرد که تاکنون محقق نشده است.

وی افزود: از ابتدای اجرای طرح واکسیناسیون کودکان، حدود ۱۸ درصد سنین ۹ الی ۱۲ سال و ۹ درصد سنین پنج تا ۹ سال استان علیه بیماری کووید ۱۹ واکسینه شدند.

وی تاکید کرد: به نظر می‌رسد ترس کاذب در والدین مخصوصا برای گروه سنی پنج تا ۹ سال مانع استقبال از واکسیناسیون کودکان شود و تصور کنند که واکسن عوارضی برای آنها داشته باشد در حالیکه این ترس و استرس کاذب و غیرواقعی است.

دکتر علیمحمدی گفت: طبق اعلام وزارت بهداشت و اطمینان از اینکه واکسن کودکان امن و موثر است، دو واکسن سینوفارم و پاستوکووک برای کودکان تزریق می‌شود که به صورت تزریق دو دُز و طبق روال انجام خواهد شد.

وی افزود: اُمیکرون سرعت انتقال بسیار زیادی دارد و اگر در برابر آن کوتاهی شده و پروتکل‌های بهداشتی رعایت نشود، ضربه سخت و مهلکی خواهیم خورد که شاید جبران آن بسیار مشکل‌تر از موج‌های قبلی باشد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: در افرادی که سه دُز واکسن کروناویروس را دریافت کرده باشند تنها ۱۰ درصد احتمال ابتلا به کرونا وجود دارد و ۹۰ درصد پیشگیری خواهد شد.

وی یادآور شد: پوشش واکسیناسیون دُز اول واکسن کرونا برای جمعیت بالای ۱۲ سال استان مرکزی به  ۹۴.۵ درصد و دُز دوم به ۸۷ درصد و دُز سوم به ۳۹ درصد رسیده است.

دکتر علیمحمدی در پایان از مردم خواست ضمن رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک از حضور در دورهمی‌ها و تجمعات نسبت به تکمیل فرآیند واکسیناسیون اقدام کنند که کمک فراوانی به قطع زنجیره سرایت ویروس خواهد کرد.


( ۴۱ )

نظر شما :