کلنگ ۱۲ پروژه محرومیت زدایی در حوزه سلامت به زمین زده شد

۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۱۳:۴۸ کد : ۲۶۱۳۶ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۱۳۸
رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: ۳۱ پروژه محرومیت زدایی در حوزه سلامت در استان مرکزی شناسایی شده که ۱۲ پروژه آن در پنجمین روز از هفته سلامت کلنگ زنی می شود.
کلنگ ۱۲ پروژه محرومیت زدایی در حوزه سلامت به زمین زده شد

به گزارش وب دا مرکزی، دکتر سید محمد جمالیان در  مراسم کلنگ زنی خانه بهداشت روستای عزیز آباد شهرستان فراهان بیان کرد: اعتبارات حوزه سلامت در استان افزایش یافته اما محرومیت ها در این بخش به قدری زیاد بوده که کافی نیست و باید باز هم تزریق شود.

وی افزود: خوشبختانه در سال اخیر بودجه خوبی را در بخش پروژه های محرومیت زدایی در حوزه سلامت دریافت نموده ایم اما در برخی شهرستان ها میزان محرومیت به قدری است که این منابع کافی نیست و باید بازم تامین اعتبار کرد.

وی تاکید کرد: 31 پروژه محرومیت زدایی در استان شناسایی و اقدام شده اند که امروز و به صورت همزمان 12 پروژه کلنگ زنی و عملیات ساخت و تکمیل آنها آغاز شده است.

دکتر جمالیان در ادامه خاطرنشان کرد: از تعداد کل پروژه ها 19 پروژه روستایی و 12 شهری هستند و سعی شده ساخت خانه بهداشت و خانه سلامت بیشتر در اولویت قرار داشته باشد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: پیش بینی می کنیم مراحل ساخت این پایگاه ها بین 6 تا 9 ماه به طول انجامد و برای بهره برداری و استفاده مردم محیا شود.

وی افزود: دسترسی عادلانه به خدمات به خصوص در حوزه بهداشت و درمان و به ویژه در مناطق کم برخوردار، همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری و وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بوده است.

وی تاکید کرد: 50 درصد تخصیص منابع به دانشگاه صورت گرفته و امیدواریم 50 درصد باقیمانده نیز به موقع تخصیص یابد تا بتوانیم مشکلات ابنیه درمانی تحت پوشش را در کمترین زمان و بدون اتلاف وقت مرتفع سازیم.


( ۱ )

نظر شما :