بیماری موجود که کودکان را درگیر کرده به راحتی قابل درمان است

۲۵ مهر ۱۴۰۱ | ۰۸:۵۸ کد : ۲۹۸۷۲ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۱۲۹۲
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: فرقی نمی کند این بیماری فصلی، کرونا یا آنفولانزا باشد، چراکه در هر ۳ مورد می توان با انجام کارهای درمانی، آن را محدود و کنترل کرد.
بیماری موجود که کودکان را درگیر کرده به راحتی قابل درمان است

به گزارش وب دا مرکزی، دکتر رضا شجاعی بیان کرد: با توجه به اینکه منشا تمام بیماری های فصلی ویروسی است و مصرف بیش از حد و خودسرانه آنتی بیوتیک تاثیری بر روی آن و درمان آن ندارد پس بهتر است از مصرف خودسرانه آنها پرهیز شود.

وی افزود: با توجه به شروع فصل بیماری های پاییز و زمستان و نیز تراکمی که کودکان در مهدها و دانش آموزان در مدارس و حتی دانشجویان دارند، پیش بینی می شد که علاوه بر شیوع بیماری های تنفسی علاوه بر کووید و آنفولانزا، بیماری های تنفسی دیگری هم شیوع یافته و استان را دچار چالش کند.

وی تاکید کرد: همچنان توصیه می کنیم به خصوص کودکان به عنوان پخش کنندگان ویروس، به شدت پروتکل های بهداشتی و پیشگیرانه را رعایت کنند.

دکتر شجاعی در ادامه خاطرنشان کرد: افراد مسن حتما واکسیناسیون خود را تکمیل کنند تا در صورت برخورد با کودکان دچار مشکل نشوند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: اکثر بیماری های فصلی فعلی، بیماری های خود محدود شونده هستند در صورت ابتلا می توان با کمی حوصله و در صورت عدم تشدید علائم در کودک و بروز علائم تنفسی، می توان با درمان های خانگی و روش های معمول درمان سرماخوردگی آن را درمان کرد.

وی در پایان افزود: قدرت کرونا در استان کاهش یافته و تعداد بیماران بستری در بخش های مراقبت های ویژه به تعداد انگشتان یک دست هم نمی رسد و می توان آنفولانزا و بیماری فصلی را با مراجعه به موقع به پزشک عمومی درمان نمود.


( ۱۶ )

نظر شما :