بررسی آخرین روش های تشخیصی و درمانی مغز و اعصاب در کنگره ی ملی

۲۷ مهر ۱۴۰۱ | ۱۷:۰۰ کد : ۲۹۹۵۶ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۶۴۸
دبیر علمی کنگره میان دوره ای جراحان مغز و اعصاب گفت: حدود ۲۰۰ نفر متخصص مغز و اعصاب در کنگره جراحان مغز و اعصاب شرکت کرده اند.
بررسی آخرین روش های تشخیصی و درمانی مغز و اعصاب در کنگره ی ملی

به گزارش وب دا مرکزی، دکتر علیرضا محمدی گفت: کنگره میان دوره ای جراحان مغز و اعصاب که در ۲۷ الی ۲۹ مهرماه در دانشگاه علوم پزشکی اراک برگزار می‌شود کار مشترک انجمن جراحان مغز و اعصاب ایران و دانشگاه علوم پزشکی اراک می باشد که در طی مدت برگزاری، برنامه علمی و نشست فشرده برای بحث و تبادل نظر در خصوص بیماری های جراحی های مغز و اعصاب و چالش های تشخیصی و درمانی که در این مورد وجود دارد، برگزار می‌شود.

وی افزود: این برنامه به صورت فشرده برگزار خواهد شد که صبح ها طی دو جلسه و عصر در یک جلسه مقالات برگزیده ارائه خواهد شد و عصر از ساعت ۴ تا ۶، جلسات چالشی مباحث مختلف در چهار سالن مجزا برگزار می شود.

وی تاکید کرد: بعد از بحران کرونا این کنگره اولین کنگره جراحان مغز و اعصاب است که در حال برگزاری می باشد و خوشبختانه استقبال همکاران در سراسر کشور از این کنگره مناسب بوده و شاهد حضور فعال همکاران می باشیم، همچنین پیش بینی می شود که ۱۵۰ تا ۲۰۰ نفر از همکاران متخصص مغز و اعصاب در این کنگره شرکت خواهند کرد.

وی ادامه داد: خوشبختانه امکانات جراحی مغز و اعصاب اعم از جراحان متخصص، امکانات تشخیصی و درمانی برای ارائه خدمات به مردم استان، هم در بخش دولتی و آموزشی و هم در بخش تامین اجتماعی و خصوصی به نحوی وجود دارد که جراحی های مورد نیاز برای درمان بیماری ها قابل انجام می باشد و همکارانی که در این رشته ها تخصص و فوق تخصص دارند حضور دارند با این حال موارد معدودی برای گرفتن خدمات تشخیصی و درمانی در حوزه جراحی مغز و اعصاب به اعزام به تهران نیاز دارند.

دکتر محمدی خاطرنشان کرد: ۹ نفر از همکاران جراح مغز و اعصاب در سطح استان فعالیت دارند و با تربیت نیروهای تخصصی و فوق تخصصی، به این تعداد افزوده خواهد شد چراکه تصمیم به جذب این نیروها می باشد.


( ۴ )

نظر شما :