انجام اعمال جراحی پیشرفته در بیماران حرکتی مغزی

۲۷ مهر ۱۴۰۱ | ۱۹:۵۴ کد : ۲۹۹۵۷ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۸۱۸
نائب رئیس انجمن مغز و اعصاب ایران از پیشرفت در زمینه جراحی های مغز و اعصاب در اکثر بیماری های مغزی خبر داد.
انجام اعمال جراحی پیشرفته در بیماران حرکتی مغزی

به گزارش وب دا مرکزی، دکتر مسعود شیروانی گفت: کنگره جراحان مغز و اعصاب هر ساله به دو صورت در سطح کشور برگزار می‌شود یکی به مرکزیت تهران با حضور تمامی همکاران مغز و اعصاب و دیگری برای حفظ ارتباط علمی و ارتقا سطح علمی جراحی مغز و اعصاب به صورت میان دوره در شهرستان های کشور برگزار می‌شود و امسال این کنگره در دانشگاه علوم پزشکی اراک برگزار شده است و استقبال خوبی از سوی همکاران را شاهدیم.
وی افزود: خوشبختانه با پیشرفت هایی که در سطح علمی از نظر تکنولوژی و تحقیقاتی شده است بیماری هایی که قبلا لاعلاج بوده و یا درمان قطعی نداشتند امروزه درمان خواهند شد.
وی ادامه داد: از جمله بیماری هایی که امروزه روی آن‌ها کار شده است بیماری عروق مغزی می باشد که جراحی باز روی آنها انجام می‌شد و عوارض زیادی به همراه داشت خوشبختانه امروزه هم در جهت تشخیص و درمان اقدامات خوبی انجام می شود هم عوارض کمتری برای بیمار ایجاد می‌شود و طول مدت بستری شدن مریض کوتاه تر می‌شود و از نظر هزینه ای تاثیر چشم گیری خواهد داشت.
دکتر شیروانی گفت: یکی از کارهای جدیدی که در زمینه مغز و اعصاب انجام می شود جراحی در خصوص بیماران حرکتی چون بیماری پارکینسون و بیماری حرکتی مغز می باشد و چون این بیماری ها به تکنولوژی خیلی وابسته اند بیماران در گذشته هزینه زیادی متقبل می‌شدند و یا ناچارا به خارج از کشور اعزام می‌شدند که خوشبختانه در حال حاضر بسیاری از این جراحی ها در کشور و با هزینه کمتر انجام می شود.
وی خاطرنشان کرد: بیماری ستون فقرات یکی از رایج ترین بیماری ها در بین مردم می باشد که امروزه بیماری های ستون فقرات از جمله دفرمیتی ها و تغییر شکل ها قابل درمان می باشد و مهم ترین رکن در این زمینه راه اندازی سریع در بیمار است که تاثیر زیادی از نظر اقتصادی خواهد داشت.
وی ادامه داد: با کمک وزارت بهداشت و انجمن مغز و اعصاب دوره های تکمیلی ایجاد شده است که در این دوره جراحان جوان شرکت می‌کنند و این دوره های تخصصی در رشته های مختلف مغز و اعصاب شکل گرفته است و این باعث می‌شود که ما بتوان بیماری ها را با روش های جدید  و عوارض کمتر درمان کرد.


( ۳ )

نظر شما :