از برنامه ریزی برای سال تحصیلی جدید تا تلاش برای تامین امکانات و تجهیزات مورد نیاز برای آموزش پزشکی

۱۱ بهمن ۱۴۰۱ | ۰۹:۵۶ کد : ۳۲۲۱۳ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۴۴۶
معاون آموزش دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: این معاونت تلاش کرده کیفیت آموزش را بالا برده و در نتیجه تاثیر مستقیمی بر ارتقاء کیفیت خدمات درمانی در آینده داشته باشد.
از برنامه ریزی برای سال تحصیلی جدید تا تلاش برای تامین امکانات و تجهیزات مورد نیاز برای آموزش پزشکی

به گزارش وب دا مرکزی، دکتر بهمن صادقی سده بیان کرد: عمده ی وظایف این معاونت، سیاست گذاری، برنامه ریزی، نظارت و پیگیری است و علیرغم آن در زمینه تامین نیروی انسانی و امکانات و منابع مالی نیز تلاش و برنامه ریزی می شود.

وی افزود: جذب 17 هیات علمی (7 نفر فوق تخصصی و 2 نفر فوق لیسانس و 8 نفر در مقطع دکترا) از جمله کارهای مهم ماه های اخیر بوده است.

وی تاکید کرد: در 6 ماه اخیر حداقل 3 جلسه هیات ممیزه برگزار و 15 پرونده مورد بررسی قرار گرفته است که از این تعداد 6 مورد  منجر به ارتقاء مرتبه به دانشیاری و 1 مورد نیز ارتقاء به جایگاه استادیاری شده است.

دکتر صادقی در ادامه خاطرنشان کرد: همچنین 2 جلسه کمیته ترفیع نیز برگزار شد که نهایتا منجر به اخذ پایه ترفیع 107 نفر شده است.

وی افزود: همچنین فرایند پذیرش 671 دانشجو نیز برگزار شد که 480 نفر ورودی مهرماه و 191 نفر ورودی بهمن ماه هستند.

معاون آموزش دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: آزمون جامع علوم پایه و پیش کارورزی در شهریور سال جاری و نیز 3 جلسه کمیسیون موارد خاص با 8 مصوبه و 13 شورای آموزشی دانشگاه با 152 مصوبه از دیگر اقدامات ماه های اخیر این معاونت بوده است.

وی افزود: معاونت آموزشی، در این مدت با بررسی 40 مورد درخواست انتقال دانشجو و همچنین 60 مورد مرخصی تحصیلی و میهمانی 200 نفر از دانشجویان به دانشگاه های دیگر  و  70 نفر از سایر دانشگاه ها به دانشگاه علوم پزشکی اراک در حوزه ی دانشجویی نیز فعالیت داشته است.

وی یادآور شد: از ابتدای سال تحصیلی تاکنون تسویه حساب 286 دانش آموخته و صدور گواهی موقت تحصیل برای 212 دانشجو و همچنین 220 مورد دانشنامه و 150 مورد تائیدیه تحصیلی از اقدامات اداره دانش آموختگان این معاونت در 6 ماهه گذشته است.

وی افزود: اخذ مجوز ایجاد گروه های آموزشی مستقل در رشته ی اپیدمیولوژی آمار، طب اورژانس، جراحی مغز و اعصاب و ایمونولوژی نیز از دیگر اقدامات بوده است.

دکتر صادقی گفت: انجام اعتبار بخشی بیمارستان های تابعه دانشگاه علوم پزشکی اراک، راه اندازی مرکز شبیه سازی آموزشی با سه دستگاه لاپاراسکوپی، کولونوسکوپ و آنژیوگرافی، برگزاری بیش از 30 کارگاه با هدف توانمندسازی اساتید، برگزاری اولین دوره ی  مدرسه زمستانه با نام آموزش اثربخش، کسب مدال برنز انفرادی و نقره گروهی در زمینه ی آموزش پزشکی، کسب دو مدال و دیپلم افتخار در حیطه ی استدلال بالینی در  چهاردهمین دوره المپیاد علمی دانشجویان، رایزنی برای اخذ مجوز رشته ی داروسازی واحد بین الملل، برگزاری شانزدهمین جشنواره شهید مطهری، راه اندازی ساختمان کلاس های آموزشی و تجهیز برخی کلاس ها و آماده سازی برخی فضاها و محوطه سازی، ایجاد و احدث آزمایشگاه زیست فناوری و تامین لوازم مورد نیاز برای دستیاران و کارورزان با اعتباری بالغ بر 1 میلیارد تومان، راه اندازی شبکه فیبرنوری مجتمع پیامبر اعظم(ص) و همچنین پذیرش بیش از 130 دانشجوی خارجی از بیش از 7 کشور دنیا(هند، افغانستان، لبنان، پاکستان، عراق و برزیل) در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و اتاق عمل و هوشبری از دیگر اقدامات 6 ماه گذشته بوده است.


( ۲ )

نظر شما :