سبقت آنفولانزا از کرونا در استان مرکزی

۲۶ بهمن ۱۴۰۱ | ۱۳:۴۷ کد : ۳۲۴۷۳ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۳۹۱
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: کرونا در استان روند نزولی به خود گرفته، اما بیماری آنفلوانزا بیشترین مراجعین را به مراکز درمانی دارد.
سبقت آنفولانزا از کرونا در استان مرکزی

به گزارش وب دا مرکزی، دکتر علی علیمحمدی بیان کرد: شرایط کرونایی در استان به حالت پایدار درآمده و نگران کننده نیست.

وی افزود: از پیک جدید کرونا بدون بحران عبور کرده ایم؛ آمار مبتلایان نزولی شده و از پیک هشتم کرونا با حداقل موارد ابتلا عبور کرده ایم، حتی مورد فوتی نیز به ثبت نرسیده و روند ابتلا سیر نزولی دارد.

وی تاکید کرد: با توجه به برودت هوا مراجعاتی وجود دارد، گرچه حال عمومی مراجعین مساعد بوده و میزان بستری بسیار محدود و جزئی است؛ در حال حاضر مراجعاتی در ابتلا به این بیماری در مراکز درمانی، بخش خصوصی، مطب ها و بیمارستان امیرکبیر وجود دارد و سردی هوا موجب شده بیماری به حالت پایدار درنیاید، اما فرم بیماری به گونه‌ای است که شدید نبوده و خیلی نیاز به بستری و مراقبت ویژه ندارد.

دکتر علیمحمدی در ادامه خاطرنشان کرد: رعایت پروتکل های بهداشتی، استفاده از ماسک بویژه در اماکن سربسته و نیز برای کودکان و خردسالان ضروری است چرا که ایمنی آنها کامل نشده است؛ همچنین به بیماران خاص و زمینه ای نیز توصیه می شود که به دلیل ضعف در سیستم ایمنی نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی اقدام کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک از مردم خواست چنانچه ۶ ماه از آخرین تزریق واکسن کرونای آنها گذشته است نسبت به تزریق دُز یادآور اقدام کنند تا سطح ایمنی بدن آنها در برابر ویروس افزایش یابد.


( ۱ )

نظر شما :