در راستای اطلاع رسانی بسیج ملی کنترل فشار خون بالا انجام شد:

نشست هم اندیشی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی با پیام گزاران سلامت دستگاه های اجرایی استان و خانه مشارکت مردم

۱۲ خرداد ۱۳۹۸ | ۱۴:۵۷ کد : ۴۴۸۱ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۱۲۱۷
در راستای اطلاع رسانی بسیج ملی کنترل فشار خون بالا طی نشست هم اندیشی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی با پیام گزاران سلامت دستگاه های اجرایی استان و خانه مشارکت مردم در خصوص این طرح بحث و تبادل نظر شد.
نشست هم اندیشی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی با پیام گزاران سلامت دستگاه های اجرایی استان و خانه مشارکت مردم

به گزارش خبرنگار وب دا مرکزی، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی در این نشست گفت: یکی از عوامل اصلی مرگ و میر در کشور، بیماری های قلبی عروقی است که فشار خون بالا از دلایل اصلی آن می باشد.

دکتر سید محمد جمالیان افزود: شایعترین علامت بیماری فشار خون بالا، بی علامتی است و بیمار زمانی متوجه بیماری خود می شود که عوارض زیادی را به بار آورده است.

وی اظهار داشت: هدف اصلی بسیج ملی کنترل فشار خون بالا در کشور، افزایش سواد سلامت در بین اقشار جامعه می باشد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی بیان کرد: حدود 40 درصد از افراد مبتلا به فشار خون بالا از بیماری خود آگاهی ندارند.

وی ادامه داد: برای موفقیت در طرح بسیج ملی کنترل فشار خون بالا در کشور و استان مرکزی نیازمند مشارکت تمامی بخش ها و دستگاه های اجرایی می باشیم.

دکتر جمالیان گفت: طرح پایش و اندازه گیری فشار خون برای افراد 30 سال به بالا، زنان باردار و بیماران کلیوی به صورت رسمی از تاریخ 17 خرداد 98 شروع خواهد شد.

کلید واژه ها: بسیج ملی کنترل فشار خون بالاپیام گزاران سلامت دستگاه های اجرایی استان مرکزیدبیرخانه خانه مشارکت مردم در سلامت استان مرکزیسرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزیدکتر سید محمد جمالیان


نظر شما :