برگزاری انتخابات هیئت مدیره انجمن اهداء عضو ایرانیان شعبه اراک

۱۹ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۵:۴۳ کد : ۵۲۴۸ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۲۵۴۷
انتخابات هیئت مدیره انجمن اهداء عضو ایرانیان شعبه اراک در دانشگاه علوم پزشکی اراک برگزار شد.
برگزاری انتخابات هیئت مدیره انجمن اهداء عضو ایرانیان شعبه اراک

به گزارش خبرنگار وب دا مرکزی، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی در این جلسه گفت: در بحث اهداء عضو در کشور و استان مرکزی بیشترین مشکلی که وجود دارد در بحث های فرهنگی می باشد و این امر احساس می شود که در زمینه اطلاع رسانی و مباحث فرهنگی در این حوزه اقدامات شایسته ای صورت نپذیرفته است.

دکتر سید محمد جمالیان افزود: وجود انجمن اهداء عضو ایرانیان در استان مرکزی می تواند در این امر کمک و در اجتماعی شدن آن نقش بسزایی داشته باشد.

وی اظهار داشت: در حال حاضر در بحث شناسایی بیماران مرگ مغزی و در بحث اهداء عضو مشکل خاصی وجود ندارد، چیزی که مورد توجه و به عنوان مشکل شناخته شده است، بحث فرهنگی موضوع می باشد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی بیان کرد: می بایست واقعیت های اهداء عضو را برای مردم بیان کرد تا تصمیم گیری برای خانواده های این عزیزان راحت تر باشد و تصمیم گیری در این مورد و در آن لحظه کار بسیار سخت و سرنوشت سازی می باشد.

وی ادامه داد: در خصوص موضوع اهداء عضو می بایست از طریق صدا و سیما و در رسانه هایی که مورد توجه مردم می باشند بیشتر و به صورت حرفه ای تر کار شود.

دکتر جمالیان عنوان داشت: امیدواریم با ایجاد انجمن اهداء عضو در استان مرکزی شاهد افزایش این کار خداپسندانه باشیم تا هموطنان و نیازمندان واقعی به زندگی طبیعی و بدون دغدغه خود برگردند.

وی گفت: ماجرای اهداء عضو ماجرای عاشقی و قرب الهی می باشد ؛ واقعا لحظه تصمیمی گیری برای اهداء عضو کسانی که دچار مرگ مغزی شده اند برای اطرافیان بسیار سخت می باشد با توجه به اینکه اکثر این عزیزان دچار مرگ های ناگهانی و غیر منتظره شده اند و تصمیم گیری در این زمینه را بسیار سخت و سرنوشت ساز می کند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی افزود: کشور ما در سال های اخیر پیشرفت های خوبی در این حوزه داشته است که دکتر فاضل یکی از بنیانگذاران اهداء عضو در ایران می باشد.

وی بیان کرد: امام خمینی (ره) جزء فقهایی بودند که در اول انقلاب از این موضوع حمایت کرده اند و تلاش های این بزرگان سبب شد که امروز در جایگاه قابل قبولی در بحث اهداء عضو باشیم.

دکتر جمالیان اظهار داشت: متاسفانه با توجه به بالا بودن میزان تصادفات در کشور، میزان پیوندهای اعضاء قابل قبول نمی باشد.

وی عنوان داشت: استان مرکزی نیز یکی  از استان هایی می باشد که در بحث پیوند اعضاء با مشکل روبرو می باشد و علیرغم زحمات زیادی که همکاران در این امر می کشندی این میزان مناسب نمی باشد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی در پایان گفت: روزانه در حدود 35 نفر در کشور به علت فقدان اعضاء قابل اهداء جان خود را از دست می دهند و این در حالی می باشد که حدود 50 نفر که قابلیت اهداء عضو را دارند، فوت می کنند.

گفتنی است در پایان این جلسه و طی انتخابات صورت گرفته دکتر سید محمد جمالیان، دکتر مجتبی دیده دار، دکتر ریتا ظهیری، دکتر عاطفه صالح فرد، دکتر بهنام محمودیه، مصطفی چقائی و میثم بخشی به عنوان اعضاء اصلی، دکتر حسین سرمدیان و دکتر علی ارجمند شبستری به عنوان اعضاء علی البدل و عبدالصمد صمدی به عنوان بازرس هیئت مدیره انجمن اهداء عضو ایرانیان شعبه اراک انتخاب شدند.

کلید واژه ها: هیئت مدیره انجمن اهداء عضو ایرانیان شعبه اراک


نظر شما :