دکتر سید محمد جمالیان:

زنده نگه داشتن یاد و خاطرات دفاع مقدس یک ضرورت مهم می باشد

۱۶ شهریور ۱۳۹۸ | ۱۲:۵۸ کد : ۵۶۱۳ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۲۶۸۷
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی گفت: هدف از برگزاری اجلاسیه جامعه پزشکی و بهداری رزم که در کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی برگزار می شود، انتقال پیام انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به نسل جدید و زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدای جامعه پزشکی است.
زنده نگه داشتن یاد و خاطرات دفاع مقدس یک ضرورت مهم می باشد

به گزارش وب دا مرکزی به نقل از تسنیم، دکتر سید محمد جمالیان در دورهمی پیشکسوتان، ایثارگران، بسیجیان جامعه پزشکی و بهداری رزمی استان مرکزی، با بیان اینکه امروز زنده نگه داشتن یاد و خاطرات دفاع مقدس یک ضرورت مهمی است، افزود: اجلاسیه جامعه پزشکی فرصتی مناسب برای برگزاری ده ها برنامه فرهنگی می باشد که زمینه خوبی برای تقویت فرهنگ ایثار و شهادت را در جامعه پزشکی ایجاد کرده است.

وی اظهار داشت: امروز انتقال پیام پیشکسوتان به نسل جوان باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد تا نسل جدید بتوانند از آن روحیات استفاده کنند و آنها را به عنوان الگوی خود قرار دهند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی با اشاره به اینکه اجلاسیه جامعه پزشکی در 25 شهریورماه با برنامه های متنوع فرهنگی برگزار می شود، بیان کرد: برگزاری نمایشگاه دستاوردهای جامعه پزشکی، تهیه مستندهای 3 دقیقه ای، تهیه موشن گرافی، تهیه مستندات 20 دقیقه ای و جمع آوری زندگینامه شهدای پزشکی از جمله برنامه های ذیل آن است.

وی تصریح کرد: برگزاری مسابقات ورزشی در مراکز درمانی و ساخت ماکت بیمارستان صحرایی فاطمه زهرا(س) در دفاع مقدس از جمله برنامه های دیگر در ذیل اجلاسیه است.

دکتر جمالیان ادامه داد: احداث یادمان شهدا در محل سخنرانی مقام معظم رهبری در مقابل درمانگاه ثارالله اراک و نامگذاری مراکز درمانی و بهداشتی به نام شهدای جامعه پزشکی از دیگر برنامه های در ذیل اجلاسیه جامعه پزشکی است.

وی گفت: با این رویداد می خواهیم به طور مستمر به فرهنگ ایثار و شهادت و شهدا بپردازیم که این موضوع در دستور کار برنامه های فرهنگی در طول ترم قرار گرفته است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی با اشاره به اینکه با مصوباتی که در شورای دانشگاه داشتیم مقرر شد ساعت هایی در طول ترم برای آموزش فرهنگ دفاع مقدس در نظر گرفته شود، افزود: این موضوع به معاونت آموزشی ابلاغ شده است که در ترم جدید عملیاتی خواهد شد.

وی با بیان اینکه انتقال بیمارستان صحرایی از دلیجان به نمایشگاه دفاع مقدس تیپ 71 روح الله در روزهای آینده انجام می شود، اظهار داشت: پزشکان متخصص در این بیمارستان به طور رایگان به مردم خدمات ارائه می کنند که اینها به برکت کنگره شهدای استان مرکزی اتفاق می افتد.

دکتر جمالیان بیان کرد: برنامه های محرومیت زدایی با حضور پزشکان در مناطق حاشیه نشین و کم برخوردار از دیگر برنامه ها است که در طی روزهای آینده انجام خواهد شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی در پایان خاطرنشان کرد: خروجی برنامه ها باید برای نسل جدید پیام های مناسبی داشته باشد و در این شرایط که تمام هدف دشمن بر روی نسل جدید متمرکز شده باید بتوانیم برنامه های موثری برای آنها انجام دهیم.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی نیز در این جلسه گفت: جامعه پزشکی در دوران دفاع مقدس خدمات موثری در جبهه ها به رزمندگان ارائه کردند که باید برای جوانان بازگو شود.

سردار محسن کریمی با بیان اینکه یکی از 13 اجلاسیه کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و 6200 شهید استان مرکزی، اجلاسیه جامعه پزشکی و بهداری رزم است، افزود: آن چیزی که در کنگره به دنبال آن هستیم انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جدید است و این وظیفه مهم پیشکسوتان است.

وی با تأکید بر اینکه باید از روش های مناسبی برای انتقال فرهنگ دفاع مقدس به نسل جدید استفاده شود، اظهار داشت: هرکدام از پیشکسوتان دفاع مقدس کوله باری از خاطرات و تجربه ها هستند که امروز با روش ها و ابزار مناسبی باید به نسل جدید منتقل شود.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی با اشاره به اینکه باید دست در دست یکدیگر دهیم و نگذاریم فرهنگ دفاع مقدس به فراموشی سپرده شود، بیان کرد: یکی از این روش ها، انتقال چهره به چهره این فرهنگ است که به طور مثال در مطب ها می توان از هر فرصتی برای انتقال این فرهنگ استفاده کرد.

وی ادامه داد: باید برای این کار وقت بگذاریم چراکه این فرهنگ سرمایه ماست و باید با همه توان برای حفظ و تقویت آن تلاش کنیم.

سردار کریمی، یکی از عبرت های مهم عاشورا را مقاومت دانست و بیان داشت: آن چیزی که ما را در این چهل سال پیش برده تفکر مقاومت و ایستادگی بر روی ارزش هاست، چرا که ما اهل مقاومت هستیم و «هَیهَاتَ مِنَّا الذّلَّه» در پوست و گوشت ما رسوخ کرده است.

وی با اشاره به تلاش های دشمن برای استحاله جوانان و نوجوانان عنوان کرد: دشمن امروز در فضای مجازی از هر شگردی برای ضربه زدن به شهدا و خانواده های معظم آنها استفاده می کند و لذا استفاده از ابزارات مناسب برای انتقال این فرهنگ غنی در اینجا اهمیت پیدا می کند.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی در پایان خاطرنشان کرد: به برکت کنگره شهدای استان مرکزی و اجلاسیه های تخصصی باید شرایطی ایجاد شود تا همه بتوانند از فرهنگ دفاع مقدس بهره مند شوند چراکه نسخه شفا بخش مشکلات کشور بازگشت به فرهنگ دفاع مقدس است.

کلید واژه ها: کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و 6200 شهید استان مرکزی اجلاسیه جامعه پزشکی و بهداری رزم رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک دکتر سید محمد جمالیان فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی سردار محسن کریمی


( ۵ )

نظر شما :