پیام رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی به مناسبت روز جهانی عصای سفید

۲۳ مهر ۱۳۹۸ | ۱۶:۱۱ کد : ۶۱۸۶ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۱۳۶۶
دکتر سید محمد جمالیان، در پیامی روز جهانی عصای سفید را به تمامی روشندلان به خصوص روشن ضمیران حوزه سلامت و دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی تبریک گفت.
پیام رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی به مناسبت روز جهانی عصای سفید

به گزارش وب دا مرکزی، متن این پیام بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

بیست و سوم مهر ماه "روز جهانی عصای سفید" بهانه ای ارزشمند می باشد برای توجه بیشتر به این قشر از جامعه، آنان که همانند دیگر افراد حق استفاده از تمامی امکانات را دارند و اگرچه از نعمت بینایی بی بهره هستند اما می توانند همپای دیگر افراد به فعالیت بپردازند و از حقوق حقه خویش استفاده کنند و در پرتو توجه و امکانات کافی، قابلیت ها و توانمندی های خویش را شکوفا سازند و به جایگاه شایسته ای در جامعه دست یابند.

ما می بایست نه تنها فقط در این روز بلکه در تمامی روزهای سال به یاد این عزیزانی باشیم که از نعمت بینایی محروم هستند اما دلی روشن دارند که دستان نوازش خداوند را بر روی گونه های تب دار گل ها، لمس می کنند، کسانی که در نفس های نسیم و در تار و پود جانشان، زندگی معطر می گردد.

بی شک همه ما باید با همکاری و تلاش تمام مسئولین در راستای توانمند سازی نابینایان در سایه بهره‌مندی از فرصت‌های برابر در جامعه قدم برداریم که این مهم می تواند سبب ارتقای اعتماد به نفس و افزایش امید به زندگی در میان این قشر پاکدل از جامعه شود و بستر رشد و پیشرفت آنان را فراهم آورد.

این عزیزان با وجود محدودیت های که دارند همواره از اعضاء فعال جامعه ما قلمداد می شوند و در حوزه سلامت و دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی نیز هستند روشندلانی که در این عرصه به مردم و میهن اسلامی مان خدمت صادقانه می نمایند.

اینجانب به نوبه خود "روز جهانی عصای سفید" را گرامی می دارم و بر خود لازم می دانم این روز را به تمامی عزیزان روشن ضمیر، به خصوص همکاران روشن دلی که در دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی مشغول فعالیت هستند، تبریک عرض نمایم و امیدوارم شاهد پیشرفت همه شما مهربانان در جامعه ای با فرصت های برابر باشم.

دکتر سید محمد جمالیان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی

23 مهر ماه 98

کلید واژه ها: روز جهانی عصای سفید


نظر شما :