راه‌اندازی بخش دیالیز در بیمارستان مهر خنداب

۲۰ آذر ۱۳۹۸ | ۱۵:۱۱ کد : ۶۸۸۱ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۱۰۶۷
بخش دیالیز بیمارستان مهر خنداب با سه دستگاه برای رفع نیاز بیماران کلیوی این شهرستان به بهره‌برداری خواهد رسید.
راه‌اندازی بخش دیالیز در بیمارستان مهر خنداب

به گزارش وب دا مرکزی، رییس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی در این رابطه گفت: با توجه به شاخص‌های بهداشت و درمان و نیاز شهرستان خنداب به تخت دیالیز و به منظور رفع نیاز بیماران کلیوی در این شهرستان بخش دیالیز بیمارستان مهر با سه دستگاه دیالیز به بهره برداری خواهد رسید.

دکتر سید محمد جمالیان افزود: این بخش مجهز به سه دستگاه دیالیز ساخت کشور آلمان می باشد که هزینه خرید این دستگاه ها از اعتبارات دانشگاه علوم پزشکی با اعتباری بیش از یک و نیم میلیارد تومان انجام شده است.

وی تصریح کرد: خوشبختانه با تکمیل و راه اندازی بخش دیالیز این بیمارستان 11 بیمار دیالیزی که نیاز به دریافت خدمات بخش دیالیز بودند دیگر مجبور به مراجعه به سایر شهرستانها نخواهند بود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی با اشاره به اینکه افتتاح بخش دیالیز در این بیمارستان، یک اقدام ضروری برای مردم شهرستان به شمار می رود، گفت: ساختمان این بخش در زمینی با زیربنای 120 مترمربع با تلاش و همت مداوم همکاران مدیریت منابع فیزیکی دانشگاه و همکاران شبکه بهداشت و درمان شهرستان خنداب و با استفاده از اعتبارات دانشگاه و کمک های خیرین حوزه سلامت و قرارگاه بسیج سازندگی شهرستان به بهره برداری رسید.

دکتر جمالیان در پایان تاکید کرد: می بایست در کنار توسعه خدمات درمانی و دسترسی آسان مردم در شهرها و در دورترین نقاط روستایی، توجه ویژه ای بر بحث ارائه خدمات پیشگیرانه را داشته باشیم تا با اصلاح عادات نادرست غذایی، جلوگیری از بی تحرکی، خود مراقبتی و توجه داشتن به بحث سلامت قبل از ایجاد دردهای ناشی از بیماری و ... شاهد کاهش این نوع بیماری ها و کاهش بار مالی ناشی از درمان آن در جامعه باشیم.

کلید واژه ها: بخش دیالیز بیمارستان مهر خنداب


( ۱ )

نظر شما :