هفتمین همایش ملی قرآن، عترت و سلامت

فرهنگ ایثار و شهادت ایران را پرچمدار عزت و اقتدار کرده است

۱۲ بهمن ۱۳۹۸ | ۱۰:۰۶ کد : ۷۴۹۵ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۱۱۸۰
رییس گروه قرآن، عترت و سلامت فرهنگستان علوم پزشکی کشور گفت: فرهنگ ایثار و شهادت که برگرفته از تعالیم کتاب وحی و فلسفه عاشورایی است جمهوری اسلامی ایران را پرچمدار عزت، اقتدار و مدافع حق کرده است.
فرهنگ ایثار و شهادت ایران را پرچمدار عزت و اقتدار کرده است

به گزارش وب دا مرکزی، ناصر سیم‌فروش در آیین افتتاح هفتمین همایش ملی قرآن، عترت و سلامت ویژه جامعه پزشکی کشور در سالن شهدای دانشجو مجمتع دانشگاهی پیامبر اعظم (ص) دانشگاه علوم پزشکی اراک، افزود: پاسداری از خون شهدای این مرز و بوم و اشاعه تفکر آنان، رسالت و وظیفه سنگینی است که همه باید در این راستا بکوشند.

وی بیان کرد: شهدا با تمسک به قرآن و عترت مسیر سعادت را پیمودند و تنها راه نجات بشر در دنیا و آخرت عمل به دستورات قرآن کریم است.

رییس گروه قرآن، عترت و سلامت فرهنگستان علوم پزشکی کشور بیان کرد: سردار سلیمانی با نثار خون پاکش راه مقاومت اسلامی را تقویت کرد.

وی اظهار داشت: اگر پزشکی با معنویت و قرآن آشنا باشد، وظیفه‌اش را بهتر انجام می‌دهد.

دکتر سیم فروش عنوان کرد: هدف از برگزاری این همایش، ارتقای سطح علمی و قرآنی جامعه پزشکی کشور است تا پزشکان طبق موازین اسلامی با استناد به آیات کلام خدا، روایات و احادیث اهداف عالیه خود را در کار خود به کار بندند و همانطور که امام حسین علیه السلام فرمودند که شیعه علی علیه السلام کسی است که رفتارش با کردارش مطابقت کند، انشالله ما پزشکان هم بتوانیم در انجام وظیفه خود عمل داشته باشیم.

وی اضافه کرد: در کنار گروه‌های علمی و پژوهشی و بداشتی مختلف، گروه قرآن و عترت هم تشکیل شده که می تواند خدمتگزار جامعه پزشکی باشد.

عضو پیوسته کمیته قرآن، عترت و سلامت فرهنگستان علوم پزشکی کشور بیان کرد: هدف این گروه نشر معارف قرآن و اهل بیت علیهم السلام در جامعه پزشکی و شناسایی افرادی هست که در جامعه پزشکی، پرستاران، پزشکان، دندانپزشکان و داروسازان، در زمینه قرآن فعالیت دارند.

وی گفت: در همین راستا با کمک دکتر قربانی دبیر این گروه و رئیس گروه محمد رسول الله در کشور توانستند ۵۰۰ نفر را شناسایی کنند که علاقه‌مند بودند که چهره‌هایی هستند که خیلی شناخته شده نبودند و توانستند در گروه قرآن در دنیا بدرخشند.

دکتر سیم فروش در پایان تصریح کرد: هدف ما در جامعه پزشکی، شناسایی افراد قرآنی مشغول به خدمت و جمع کردن این دوستان و گردهمایی این دوستان در همایش کشوری قرآن عترت و سلامت ویژه جامعه پزشکی است که هر سال برگزار می‌شود و این برنامه تقریبا یک سال در میان در تهران و شهرستان‌ها بوده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی نیز در ادامه این همایش گفت: این استان خاستگاه ۶ هزار و ۲۰۰ شهید، مردان تاریخ و شخصیت‌های بزرگ است که هر کدام از آنان کتابچه‌ای از معرف و درس‌های عزتمندی و افتخار هستند.

آیت‌الله قربانعلی دری‌نجف آبادی در بخشی از سخنانش با بیان اینکه  پزشکان برجسته‌ زیادی از استان مرکزی شهرت ملی و جهانی دارند و  هر کدام پدر یک علم هستند و خدمات زیادی به جامعه بشریت داشته‌اند، گفت: خدمات پزشکی جمهوری اسلامی ایران در طول ۴۱ سال از عمر با برکت انقلاب اسلامی قابل مقایسه با قبل از انقلاب نیست و تحولات بهداشت و درمان کشور یکی از برکات مهم است.

وی ادامه داد: کارنامه پزشکی جمهوری اسلامی ایران درخشان است و کشور از نظر دانش پزشکی در زمره کشورهای تراز اول است و توفیقات این بخش روز به روز در حال افزایش است.

امام جمعه اراک در پایان عنوان کرد: جمهوری اسلامی ایران شاید در برخی ابزار و ادوات پزشکی با کمبودهایی مواجه باشد، اما به لحاظ نبوغ پزشکی کم و کسری ندارد و برای کمبود امکانات نیز باید تهدیدها و تحریم تبدیل به فرصت شود و امکانات مورد نیاز با بهره‌گیری از توان متخصصان داخلی تولید شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک نیز در این همایش گفت: عمل به دستورات قرآن کریم تنها راه نجات بشر در دنیا و آخرت است.

دکتر سید محمد جمالیان افزود: تمسک به قرآن کریم و عترت باید همواره و در بخش‌های مختلف از جمله بهداشت و درمان مورد توجه قرار گیرد.

وی بیان کرد: بهره‌گیری از مسایل معنوی یکی از اصول مهم در پیگیری امور درمانی است.

گفتنی است هفتمین همایش قرآن، عترت و سلامت ویژه جامعه پزشکی کشور با عنوان قرآن، عترت و سلامت در گام دوم انقلاب به مدت ۲ روز در دانشگاه علوم پزشکی اراک جریان دارد؛ در نخستین روز از هفتمین همایش کشوری قرآن، عترت و سلامت، از پرچم متبرک مرقد امیرالمومنین (ع) و امام حسین (ع) رونمایی شد.

کلید واژه ها: هفتمین همایش ملی قرآن، عترت و سلامت دانشگاه علوم پزشکی اراک ناصر سیم‌فروش رییس گروه قرآن، عترت و سلامت فرهنگستان علوم پزشکی کشور آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی دکتر سید محمد جمالیان


( ۳ )

نظر شما :