یک مورد بیماری کرونا در اراک تایید شد

۰۱ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۳:۵۵ کد : ۷۷۵۰ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۱۵۱۹
رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: یک مورد مثبت بیماری کرونا در اراک تشخیص داده شد و اکنون تحت مراقبت‌های ویژه و قرنطینه است.
یک مورد بیماری کرونا در اراک تایید شد

به گزارش وب دا مرکزی، دکتر سید محمد جمالیان، افزود: هشت مورد بیمار مشکوک به کرونا ویروس در کل استان و اراک وجود داشت که پس از آزمایش‌های تخصصی بیماری یک نفر تایید شد و نتایج آزمایشگاهی هفت بیمار دیگر منفی بود.
وی اظهار داشت: مورد آزمایشگاهی فرد مشکوک به کرونا ویروس برای تایید نهایی و قطعی به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ارجاع شد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک خاطرنشان کرد: تجهیزات تخصصی آزمایشگاهی کرونا ویروس از کشور آلمان خریداری و در اراک مستقر شده و با کمترین فرصت‌سوزی امکان تشخیص و اقدامات لازم در زمینه بیماران احتمالی وجود دارد.
وی ادامه داد: ترس و وحشت مردم از کرونا ویروس بی مورد است، زیرا  ۷۰ درصد مبتلایان به این ویروس به‌صورت سرپایی درمان شده و ۳۰ درصد آنان نیاز به بستری دارند و این ویروس تنها ۲ تا چهار درصد منجر به مرگ می‌شود که این مهم با آنفلوآنزایی که امسال پشت سر گذاشته شد، قابل مقایسه نیست.
دکتر جمالیان گفت: سرعت بالای انتشار این ویروس از جمله عواملی است که  نگرانی مسوولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را برانگیخته است و  این مهم نیز با رعایت اصول بهداشت فردی قابل پیشگیری است.
وی افزود: هر فرد تب‌دار با علایم سرفه  باید از ماسک استفاده کند و تا حد امکان از منزل خارج نشود و مردم باید به صورت جدی از دست دادن و روبوسی بپرهیزند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک بیان کرد: شستشوی دست‌ها  با آب و صابون مایع چندین بار در روز الزامیست و در کاهش سرعت پخش ویروس اثر مستقیم دارد.
وی ادامه داد: اطلاع‌رسانی شفاف و بدون پرده در مورد کرونا ویروس سیاست وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی است، اما نیاز است که مردم برای پیگیری اخبار کرونا تنها از مراجع رسمی خبری و رسانه‌های معتبر اقدام کنند.
دکتر جمالیان در پایان گفت: مردم برای تهیه ماسک نباید به داروخانه‌ها هجوم ببرند تا همه بتوانند از امکانات موجود بهره بگیرند و تقاضای کاذب در خرید ماسک به افزایش قیمت دامن زده و این مسئله به نفع هیچ‌کس نیست.

کلید واژه ها: ویروس کرونا


( ۲۰ )

نظر شما :