تایید ابتلای بیمار فوت شده به کرونا در اراک/ لزوم رعایت موارد بهداشتی برای جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا

۰۴ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۸:۱۴ کد : ۷۷۷۳ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۲۱۵۳
رییس دانشگاه علوم پزشکی گفت: جواب آزمایش یک نفر که مشکوک به کرونا ویروس بود و در روزهای گذشته با توجه به مشکل زمینه ای قلبی که داشته فوت کرده است، مثبت اعلام شد.
تایید ابتلای بیمار فوت شده به کرونا در اراک/ لزوم رعایت موارد بهداشتی برای جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا

به گزارش وب دا مرکزی، دکتر سید محمد جمالیان افزود: ️سه مورد بیماری مشکوک به کرونا ویروس نیز در استان شناسایی شد که با تایید تست قطعی بیماری این افراد به کرونا ویروس به مردم اطلاع رسانی می‌شود.

وی اظهار داشت: پزشکی که در اراک تحت درمان می باشد رو به بهبود است و نگرانی در این زمینه وجود ندارد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک از مردم خواست ضمن رعایت آرامش و نکات بهداشتی برای پیشگیری از ابتلا به کرونا ویروس، اطلاعات رسمی در خصوص این بیماری را از مراجع ذیصلاح پیگیری و دریافت کنند.

وی بیان کرد: اکنون ویزیت بیماری‌های عفونی در تمامی مراکز سرپایی شهرستان اراک از جمله کلینیک تخصصی امام رضا(ع)، مرکز آموزشی درمانی حضرت ولی عصر(عج) و کلینیک کوثر انجام  شده و مردم می توانند به این مراکز مراجعه کنند و در صورت نیاز به بستری توسط این کلینیک‌ها راهنمایی می‌شوند.

دکتر جمالیان با یادآوری برگزاری نشست  قراگاه پدافند زیستی در استانداری مرکزی، خاطرنشان کرد: در راستای کنترل سرعت انتشار کرونا ویروس تمامی مدارس و دانشگاه‌های استان مرکزی به مدت یک هفته تعطیل اعلام شد.

وی گفت: نیاز است برای کنترل انتشار کرونا ویروس، مردم از حضور در مکان‌های شلوغ و پرتردد تا حد امکان خودداری کنند.

گفتنی است رعایت موارد بهداشتی برای جلوگیری از ابتلا به این بیماری توصیه شده است؛ براساس اعلام مسوولان بهداشت و درمان کشور و استان شستشوی دست ها، دست ندادن افراد با هم، خودداری از تماس دست با چشم ها، بینی و دهان، خودداری ️از تماس نزدیک با افراد بیمار، تمیز و ضد عفونی کردن اشیا و سطوحی که مرتب لمس می کنیم و رعایت فاصله دست کم یک متر با فرد بیماری که سرفه می کند، در پیشگیری از ابتلا به این بیماری مؤثر است.

شایان ذکر است بیش از ۴۰۰ هزار ماسک در چهار روز گذشته از سوی داروخانه‌های استان مرکزی به فروش رسیده که به گفته رییس دانشگاه علوم پزشکی قرار است از دوشنبه هفته جاری ۱۰۰ هزار عدد ماسک تهیه شده از طریق هیات امنای ارزی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به‌ صورت دولتی و طبق شرایط خاص در اختیار مردم استان گذاشته شود.

کلید واژه ها: ویروس کرونا دکتر سید محمد جمالیان رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک


( ۶ )

نظر شما :