ماسک n۹۵ همچنان در استان مرکزی کمیاب است/تامین لباس ویژه پرستاران به هر شکل ممکن

۰۶ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۱:۱۳ کد : ۸۳۹۷ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۴۴۰
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی گفت: در تامین لباس حفاظت شخصی ویژه پرستاران مشکلی وجود ندارد، اما کمبود برای تامین ماسک n۹۵  همچنان وجود دارد و تلاش می کنیم به هر شکل و با هر قیمتی آنرا تامین کنیم.
ماسک n۹۵ همچنان در استان مرکزی کمیاب است/تامین لباس ویژه پرستاران به هر شکل ممکن

به گزارش وب دا مرکزی، دکتر سید محمد جمالیان در گفت و گو با ایسنا، در خصوص تامین لوازم حفاظت فردی برای پرستاران اظهار کرد: در حال حاضر همچنان با کمبودهایی مواجه هستیم چراکه مصرف بسیار بالاست، اما تا امروز هیچ بیمارستانی نبوده که بدون لوازم بهداشتی و حفاظت فردی مانده باشد.

وی با اشاره به اینکه ممکن است پرستاری که در بخش قلب کار کند، به دلیل نگرانی خواستار استفاده از لباس های حفاظت شخصی خاص و ماسک  n95باشد، در حالی پروتکل چنین چیزی را نمی گوید، گفت: برای پرستارانی که درگیر با بیماران مشکوک یا مبتلا به کرونا هستند، تمامی کیت های حفاظتی و لوازم حفاظت شخصی تهیه شده است.

جمالیان تصریح کرد: به هر شکل و با هر قیمتی که بوده است لوازم حفاظتی ویژه پرستاران تهیه شده است چراکه بزرگترین هدف مجموعه بهداشت و درمان استان مرکزی حفظ سلامت پرسنل و کادر درمان است و تا به امروز کمبود خاصی نداشتیم. در حال حاضر در خصوص لباس، وضعیت مناسبی حاکم است، اما همچنان با کمبود ماسک n95 مواجه هستیم که تلاش می شود با هر قیمتی تهیه شود.

وی در خصوص جذب کادر درمان برای استراحت و جایگزینی پرستاران در شرایط کنونی بیان کرد: خوشبختانه در حال حاضر به دلیل اینکه همه بیمارستان های استان درگیر درمان بیماران مبتلا به کرونا نشده اند، وضعیت خوبی داریم، با این وجود تمدید طرح پرستاران انجام شده است، ۴۰ پرستار طی فراخوان جذب و قرارداد ۸۹ روزه با آنها منعقد شده و فراخوانی برای نیروهای بازنشسته جهت جلب همکاری منتشر شد و الان وضعیت خوب است، اما به هرحال برنامه ریزی سیستم بهداشت و درمان بر این پایه مبتنی است که این بیماری به زودی تمام نخواهد شد و به نظر می رسد تا آخر اردیبهشت ماه همچنان درگیر باشیم به همین دلیل باید تمهیدات لازم در نظر گرفته شود.

جمالیان با بیان اینکه شاید برخی از جامعه پرستاری که درگیری مستقیم با بیماری دارند بر این باور باشند که باید از پرستاران دیگر مراکز درمانی استان برای کمک به آنها استفاده شود، اما سیاست کلی ما این نیست، گفت: معتقد هستیم اگر روند بیماری ادامه یابد ممکن است پرستاران کم بیاورند، به همین دلیل باید بخشی از جامعه پرستاری را برای شرایط آینده آماده نگهداریم.

کلید واژه ها: ویروس کروناکووید 19ماسک n95


( ۳ )

نظر شما :