شناسایی ۲۰ مورد کووید۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته در استان مرکزی

۱۴ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۷:۳۷ کد : ۸۵۶۸ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۶۳۲
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی: از ظهر دیروز تا امروز و بر اساس نتایج آزمایشگاهی ۲۰ مورد جدید ابتلا به کووید۱۹ در استان شناسایی شده است و به این ترتیب مجموع مبتلایان به این بیماری در استان به ۱۱۹۳ نفر رسیده است.
شناسایی ۲۰ مورد کووید۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته در استان مرکزی

به گزارش وب دا مرکزی، دکتر سید محمد جمالیان افزود: خوشبختانه از ابتدای شیوع بیماری در استان مرکزی ۸۰۸ نفر از بیماران کووید۱۹ در استان بهبود یافته اند.
وی اظهار داشت: در حال حاضر در بیمارستان های استان ۱۳۳ بیمار مبتلا به کرونا ویروس بستری هستند که خدمات تخصصی درمانی لازم را دریافت می کنند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی بیان کرد: در حال حاضر ۱۴۸ نفر از مبتلایان به کروناویروس در منزل بستری و قرنطینه می باشند.
دکتر جمالیان در ادامه افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۳ نفر از هم استانی هایمان در اثر ابتلا به کووید۱۹ جان خود را از دست داده اند و بر این اساس تعداد فوتی های این بیماری ۱۰۴ نفر می باشد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی در مورد موارد جدید کووید۱۹ در استان گفت: از ۲۰ مورد جدید به این ویروس در ۲۴ ساعت گذشته، ۹ مورد اراک، ۵ مورد ساوه و زرندیه، ۲ مورد دلیجان، ۱ مورد آشتیان، ۲ مورد خمین و ۱ مورد فراهان بوده است.
وی گفت: در طرح غربالگری فعال ۸۲ درصد جمعیت را غربالگری فعال کرده ایم و این یعنی یک میلیون و صد و هفتاد و دو هزار و دویست و هفتاد نفر از جمعیت استان مرکزی
دکتر جمالیان در ادامه تصریح کرد: ساوه و زرندیه با ۴۱۴ مورد، اراک با ۴۱۱ مورد و دلیجان با ۱۳۵ مورد بیشترین موارد ابتلا را در استان مرکزی به کووید۱۹ از زمان شیوع این بیماری داشته‌اند.

کلید واژه ها: ویروس کرونا کووید 19 استان مرکزی


( ۱۰ )

نظر شما :