ظرفیت آزمایش کرونا در استان مرکزی به ۳۰۰ مورد در روز رسید

۳۱ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۳:۳۲ کد : ۸۸۷۷ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۷۶۶۰
مسوول فنی آزمایشگاه تخصصی ویروس شناسی دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: ظرفیت آزمایش ویروس کرونا در این استان با تهیه یک دستگاه جدید از ۱۲۰ به ۳۰۰ مورد در روز افزایش یافت.
ظرفیت آزمایش کرونا در استان مرکزی به ۳۰۰ مورد در روز رسید

به گزارش وب دا مرکزی، دکتر بهزاد خوانساری‌نژاد به مناسبت روز آزمایشگاه و تولد حکیم جورجانی افزود: با راه‌اندازی دستگاه جدید، ظرفیت انجام تست موارد مشکوک به کرونا پنج برابر افزایش یافته است اما نیاز به تامین کیت آزمایشگاه، محدودیت تست را به دنبال دارد.

وی اظهار داشت: بخشی از کیت مورد نیاز تست موارد مشکوک به ویروس کرونا در استان توسط دانشگاه علوم پزشکی  اراک و بخشی نیز توسط انستیتو پاستور تامین می‌شود.

مسوول فنی آزمایشگاه تخصصی ویروس شناسی دانشگاه علوم پزشکی اراک بیان کرد: در کشور شبکه آزمایشگاهی شامل  انستیتو پاستور، بیمارستان مسیح دانشوری و آزمایشگاه ویروس شناسی دانشگاه علوم پزشکی اراک در تست مشکوک کرونا فعالیت دارند.

وی عنوان داشت: اراک اولین شهرستان کشور است که تست مربوط به کرونا را انجام می‌دهد و در کشور جزو شبکه آزمایشگاهی بشمار می‌رود و این مهم در  آزمایشگاه تخصصی کلینیک تخصصی امام رضا(ع) اراک و آزمایشگاه خصوصی بهسان در حال انجام است.

دکتر خوانساری نژاد اضافه کرد: چهار ماه از عمر ویروس کرونا زمانی که در ووهان چین آغاز شده سپری می‌شود و با توجه به وضعیت اپیدمی این بیماری کارهای تحقیقاتی گسترده ای در کشور و جهان در حال انجام است، اما عموم مردم باید همچنان بیماری را جدی بگیرند و توصیه های اعلام شده از سوی متخصصان را بیش از گذشته مورد توجه قرار دهند.

مسوول فنی آزمایشگاه تخصصی ویروس شناسی دانشگاه علوم پزشکی اراک در پایان گفت: امید است با سیر کنونی ویروس و مدیریت اعمال شده و انجام اقداماتی از قبیل طرح فاصله‌گذاری هوشمند بتوان وضعیت بهتری را در ارتباط با این بیماری ترسیم کرد.

گفتنی است با حضور سید علی آقازاده استاندار مرکزی، دکتر سید محمد جمالیان رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک و دیگر مسئولین فاز دوم آزمایشگاه ویروس شناسی دانشگاه علوم پزشکی اراک با اعتباری بالغ بر ۲.۵ میلیارد تومان و با خرید و نصب و راه اندازی دستگاه های به روز افتتاح شد، همچنین به مناسبت روز علوم آزمایشگاهی با ️حضور استاندار مرکزی و رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک در آزمایشگاه ویروس شناسی دانشگاه تبریک روز علوم آزمایشگاهی و عرض خداقوت به مدافعان سلامت استان در جبهه تشخیص بیماری صورت پذیرفت.

کلید واژه ها: روز علوم آزمایشگاهی ویروس کرونا آزمایشگاه تخصصی ویروس شناسی دانشگاه علوم پزشکی اراک


( ۷۱ )

نظر شما :