خوردن الکل، کرونا را از بین نمی‌برد! / مسمومیت ۵ نفر با الکل در استان مرکزی

۰۶ خرداد ۱۳۹۹ | ۲۱:۴۲ کد : ۹۶۱۴ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۴۲۱۷
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی اراک گفت: مصرف الکل به شکل خوراکی هیچ کمکی به نابودی ویروس کرونا و ایمنی بدن نمی کند.
خوردن الکل، کرونا را از بین نمی‌برد! / مسمومیت ۵ نفر با الکل در استان مرکزی

به گزارش وب دا مرکزی، دکتر سید محمد جمالیان در این رابطه افزود: متاسفانه با شیوع ویروس کرونا و شایعه پراکنی برخی از افراد سودجو، در برخی از استان های کشور شاهد بالا بودن تلفات و مسمومیت با مصرف الکل بوده ایم.
وی اظهار داشت: متاسفانه در چند روز گذشته شاهد مراجعه افرادی به بیمارستان‌های استان هستیم که در اثر مصرف الکل دچار مسمومیت شده‌اند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک تصریح کرد: در روز های اخیر، پنج نفر در استان مسموم شده اند که متاسفانه یکی از آنان، به دلیل تاخیر در رساندن به بیمارستان، بینایی خود را از دست داده است که متاسفانه گسترش برخی باورهای غلط از جمله تاثیرات نوشیدن الکل و یا ترکیباتی از آن در پیشگیری و درمان این بیماری این حوادث را به دنبال مصرف الکل ایجاد کرده است.
دکتر جمالیان در پایان بیان کرد: مردم نباید در استفاده از هر نوع الکلی برای ضدعفونی کردن زیاده روی کرده و به اصطلاح‌ "دوش الکلی" بگیرند چراکه شستن مداوم و اصولی دست ها و کاهش تماس با دیگران اصلی ترین روش پیشگیری از ابتلا به کرونا است.

کلید واژه ها: رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک دکتر سید محمد جمالیان مسمومیت با الکل ویروس کرونا


( ۶۰ )

نظر شما :