مجوز جذب ۱۳۶ نیروی پرستاری در استان مرکزی/رفع کمبود کادر درمان از اهداف اصلی دانشگاه/شروع مجدد ساخت مجتمع کلاس های آموزشی

۲۹ خرداد ۱۳۹۹ | ۰۸:۴۸ کد : ۹۹۷۲ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۱۳۰۳
رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: پیرو نویدی که در روزهای گذشته بابت روزهای خوب در آموزش و درمان داده بودیم رایزنی و اقدامات خوبی صورت پذیرفته است که یکی از اصلی ترین آنها رفع کمبود نیروی پرستاری در استان می باشد.
مجوز جذب ۱۳۶ نیروی پرستاری در استان مرکزی/رفع کمبود کادر درمان از اهداف اصلی دانشگاه/شروع مجدد ساخت مجتمع کلاس های آموزشی

به گزارش وب دا مرکزی، دکتر سید محمد جمالیان افزود: حدود ۲۰۰ نفر نیروی پرستاری به صورت شرکتی با دانشگاه همکاری می‌کنند که به دلیل نداشتن امنیت شغلی نیاز به تبدیل وضعیت دارند.
وی تصریح کرد: طی جلسه ای که به همراه معاونین درمان و توسعه دانشگاه در وزارت بهداشت با حضور دکتر جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت، دکتر تقوی نژاد معاون توسعه وزارت بهداشت و دکتر نوروزی برگزار شد، معضلات و مشکلات حوزه بهداشت و درمان در استان مرکزی با ارائه مستندات به استحضار رسانده شد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک اظهار داشت: با توجه به کمبود شدید نیروی پرستاری در استان، فعلا مجوز جذب ۱۳۶ نیروی پرستاری را در استان کسب کردیم.
وی بیان کرد: در سال جاری آزمون جذب این پرستاران با رعایت تمامی قوانین استخدامی برگزار خواهد شد و در صدد آن هستیم تا این تعداد جذب را افزایش دهیم و به محض نهایی شدن این موضوع به اطلاع رسانده خواهد شد.
دکتر جمالیان تصریح کرد: سعی بر این داریم تا پرستارانی که از شروع بیماری کروناویروس با دانشگاه علوم پزشکی اراک همکاری داشته اند، در این آزمون استخدامی امتیاز ویژه داشته باشند.
وی گفت: در حوزه تجهیزات پزشکی در استان، حدود ۴۰ تخت ICU به تعداد تخت‌های بخش های مراقبت ویژه استان افزوده خواهد شد که اقدامات لازم در این زمینه در حال انجام است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک افزود: در شهرستان محلات با اهداء دستگاه ونتیلاتور به بیمارستان امام خمینی (ره) توانستیم تعداد تخت‌های ICU را در این شهرستان افزایش دهیم تا با آمادگی بیشتر بتوانیم با افزایش احتمالی کرونا مقابله کنیم.
وی ضمن اشاره به افزایش تعداد تخت های بیمارستانی در دلیجان، اظهار داشت: یک دستگاه سی تی اسکن برای بیمارستان امیرکبیر توسط دانشگاه خریداری شده است که به منظور رفاه حال مردم به بهره‌برداری خواهد رسید.
دکتر جمالیان بیان کرد: طی رایزنی های که با معاونین توسعه و درمان وزیر بهداشت صورت گرفته است، موافقت تهیه یک دستگاه سی تی اسکن برای بیمارستان امام صادق(ع) دلیجان جزء اولویت‌های کشوری قرار گرفت تا در اسرع وقت این دستگاه در اختیار شهروندان دلیجانی قرار گیرد.
وی تاکید کرد: در جلسه روز گذشته با معاونین وزیر بهداشت، در حوزه‌های دیگر هم تصمیمات خوبی گرفته شد که به محض نهایی و اجرایی شدن به اطلاع عموم رسانده خواهد شد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک با اعلام این خبر که در حوزه‌ آموزش خبرهای خوبی را در هفته‌های آینده خواهیم داشت، گفت: سالن کنفرانس بیمارستان حضرت ولی عصر(عج) با هزینه ای بالغ بر ۳ میلیارد ریال با به روزترین تجهیزات آموزشی آماده بهره برداری می باشد.
وی در رابطه به رفع مشکلات حوزه آموزشی دانشگاه، بیان کرد: ساخت مجتمع کلاس های آموزشی دانشگاه را که ساخت آنها مدت ها متوقف شده بود و پیشرفت فیزیکی آن ۱۵ درصد بوده است را مجددا آغاز نموده تا معضل کمبود فضای آموزشی در دانشگاه علوم پزشکی اراک که یکی از اساسی ترین مشکلات حوزه آموزش می باشد را تا پایان سال با بهره برداری از این کلاس ها برطرف نماییم.
دکتر جمالیان در پایان تصریح کرد: بر طرف کردن نیاز های دانشجویان دانشگاه از اهداف اصلی ما می باشد و در راستای برآورده کردن نیازهای دانشجویان و فرهیختگان حوزه سلامت استان از هیچ کوششی دریغ نمی ورزیم.


( ۵ )

نظر شما :