اخبار

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در کمیسیون تلفیق تصویب شد

لایحه بودجه ۹۹

به گزارش مرکز اطلاع رسانی، روابط‌عمومی و اموربین الملل سازمان برنامه و بودجه در این جلسه، ۴ نماینده مخالف و ۴ نماینده موافق درباره کلیات بودجه دیدگاه های خود را مطرح کردند ....................

ادامه مطلب
دکتر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه کشور در کنفرانس خبری اعلام کرد:

شفافیت ویژگی اصلی لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور است

کنفرانس خبری دکتر محمدباقر نوبخت معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور با حضور معاونان و مدیران سازمان مذکور و با شرکت جمع کثیری از نمایندگان رسانه‌های گروهی در محل این سازمان برگزار شد. به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی، روابط‌عمومی و امور بین‌الملل سازمان برنامه و بودجه کشور دکتر محمدباقر نوبخت معاون رییس‌جمهور و رییس این سازمان اظهار داشت: با عنایت الهی و با همکاری مجموعه عظیم سازمان برنامه و بودجه کشور و سازمان‌های مدیریت و برنامه‌ریزی استان‌ها و نیز همیاری همه دستگاه‌های اجرایی کشور، لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور براساس مفاد آیین‌نامه مجلس شورای اسلامی در موعد مقرر قانونی یعنی پانزدهم آذرماه تسلیم مجلس شد.

ادامه مطلب
کاهش صادرات نفت در شرایطی رقم خورده که دولت برای افزایش درآمدهای نفتی در لایحه بودجه سال آینده، نیم نگاهی به سایر موارد از جمله نرخ تسعیر ارز داشته است.

راهکار افزایش درآمدهای نفتی در لایحه بودجه ۹۸

به گزارش مشرق، برای تبدیل ارزهای نفتی به ریال و مصرف آن در بودجه جاری کشور، به یک نرخ محاسبه‌ای نیاز است که دارای فرمول خاص است. در بودجه‌های سنواتی همیشه برای محاسبه معادل ریالی درآمدهای نفتی از نرخ ارز محاسباتی (تسعیر ارز) استفاده می‌شود. در سال جاری طبق آنچه در مجلس مصوب شد، نرخ ارز محاسباتی بر مبنای ۳۸۰۰ تومان بود که با تک نرخی شدن ارز توسط دولت با قیمت ۴۲۰۰ تومان، وضعیت متفاوت شد و مبنای محاسبات بودجه در سال جاری قرار گرفت. نرخ محاسباتی اهمیت فراوانی دارد؛ چراکه علاوه بر کم یا زیاد شدن درآمدهای نفتی (معادل ریالی)، در بازار و فعالیت‌های اقتصادی نیز اثر دارد و اصطلاحاً نرخ ارز در بودجه، پالس مثبت یا منفی به افزایش یا کاهش قیمت ارز در بازار می‌دهد.

ادامه مطلب
زمان ارائه لایحه بودجه ۹۸ به مجلس

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس زمان دقیق ارائه لایحه بودجه سال ۹۸ از سوی دولت به مجلس را اعلام کرد.

سوی دولت به مجلس را اعلام کرد. به گزارش مشرق، محمدمهدی مفتح، سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، با اشاره به زمان دقیق ارائه لایحه بودجه ۹۸ از سوی دولت به مجلس، گفت: طبق آنچه آقای نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، در کمیسیون برنامه مجلس مطرح کرد، دولت در موعد مقرر قانونی لایحه بودجه سال ۹۸ را تقدیم مجلس می‌کند.

ادامه مطلب