رئیس مرکز اورژانس پیش بیمارستانی و حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی اعلام کرد

آمادگی ۳۹پایگاه اورژانس شهری و جاده‌ای مرکزی برای امداد نوروزی

۱۵ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۷:۱۱ کد : ۳۱۳۲ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۱۵۳
آمادگی ۳۹پایگاه اورژانس شهری و جاده‌ای مرکزی برای امداد نوروزی

رئیس مرکز اورژانس پیش بیمارستانی و حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی اعلام کرد:

آمادگی ۳۹پایگاه اورژانس شهری و جاده‌ای مرکزی برای امداد نوروزی

رئیس مرکز اورژانس پیش بیمارستانی و حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی گفت: ۳۹ پایگاه شهری و جاده‌ای در ایام تعطیلات نوروز با هدف امدادرسانی به مسافران استان مرکزی فعال هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، پریا بهرامی روز سه شنبه در نشست خبری سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی در اراک، اظهار داشت: کمیته بهداشت سلامت و محیط زیست یکی از ۱۰ کمیته‌ی زیرمجموعه ستاد خدمات سفر استانداری مرکزی است، که مسؤولیت آن بر عهده دانشگاه علوم پزشکی قرار دارد.
وی افزود: فعالیت طرح ستاد نوروزی از ۲۵ ماه جاری آغاز شده و تا هفدهم فروردین سال آینده ادامه دارد.
بهرامی خاطرنشان کرد: با توجه به احتمال افزایش سفرهای زمینی به دلیل مشکلات اقتصاد، در حوزه اورژانس پیش بیمارستانی استان مرکزی تمهیدات لازم در دستور کار قرار دارد.
بهرامی بیان داشت: بر همین اساس ناوگان آمبولانس در ۳۹ پایگاه شهری و جاده‌ای استان مرکزی با هدف امدادرسانی به مصدومان مستقر هستند. بالگرد اورژانس هوایی نیز در این ایام به صورت آماده باش است.
وی بیان داشت: همچنین ناوگان آمبولانس هم برای اطمینان خاطر و ایجاد آرامش در اذهان عمومی و مسافرانی که از جاده‌های استان مرکزی عبور می‌کنند، در این ایام از ساعت ۹ صبح تا ۱۲ ظهر و ۵ عصر تا ۸ شب در حاشیه جاده‌های استان مرکزی با آلارم روشن و علائم اخباری ویژه در خدمت مسافران هستند. تا بتوان امدادرسانی ویژه ای انجام داد.
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی، در بخش دیگر سخنان خود خاطرنشان کرد: در ایام نوروز سال ۹۷ در اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی در بازه زمانی که طرح سلامت نوروزی اجرا شد، ۳۵۶۸ مورد مأموریت از طریق اورژانس پیش بیمارستانی انجام گردید که در این مأموریت‌ها، ۳۵۹۲ مصدوم امدادرسانی شدند.
و افزود: از این مأموریت‌ها ۲۲۱۸ موردش منجر به اعزام به بیمارستان شد و برخی از مصدومین هم به صورت سرپایی در محل درمان شدند. همچنین تیم‌های تخصصی بازرسی و تیم‌های غذا و دارو نیز به طور جداگانه انجام وظیفه کردند.
 

کلید واژه ها: اورژانس هواییبالگردآمبولانسپریا بهرامیاورژانس پیش بیمارستانیاستانداریستاد نوروزی


نظر شما :