افتتاح اولین مرکز دولتی درمان ناباروری در استان مرکزی

۱۷ تیر ۱۳۹۹ | ۱۴:۳۲ کد : ۱۰۳۱۷ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۵۱۰
اولین مرکز دولتی درمان ناباروری در استان با اعتباری بالغ بر ۱۷۰میلیارد ریال در کلینیک تخصصی بیمارستان امیرالمومنین(ع) اراک، افتتاح شد.
افتتاح اولین مرکز دولتی درمان ناباروری در استان مرکزی

به گزارش وب دا مرکزی، استاندار مرکزی در این مراسم گفت: امروز 2 اتفاق امیدوار کننده افتتاح اولین مرکز دولتی ناباروری و افتتاح اولین مگا آی سی یو در حوزه بهداشت و درمان استان رقم خورد.

سید علی آقازاده افزود: با افتتاح اولین مرکز دولتی درمان ناباروری و مگا icu، خدمات حوزه ی بهداشتی و درمانی در استان ارتقاء خواهد یافت.

وی اظهار داشت: زوجینی که بچه دار نمی شدند، با افتتاح این مرکز و با تعرفه های دولتی و بسیار کمتر نسبت به بخش خصوصی به آرزوی خود یعنی بچه دار شدن می رسند.

استاندار مرکزی بیان کرد: بعضاً هزینه های باروری جوانان نزدیک به  ۱۰۰میلیون تومان  می شد که در این مرکز می توانند با پرداخت  تنها ۵ درصد از مبالغ قبلی، به آرزوی خود که بچه دار شدن است برسند.

آقازاده در پایان از رییس، معاونین و خیرینی که این مرکز را به بهره برداری رساندند تشکر کرد و گفت: این اقدام پیش از این در بخش خصوصی انجام می شد ولی لازم بود در بخش دولتی نیز خدمات این چنین به مردم استان ارائه و همگان از آن بهره مند شوند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک نیز در این مراسم گفت: پیش از این درمان ناباروری زوج ها و انجام آی وی اف برای بچه دار شدن در استان و در بخش خصوصی با هزینه های بالا و سنگین انجام می گرفت ولی با افتتاح این مرکز، زوجین می توانند این خدمات را با تعرفه های دولتی و مناسب تر، دریافت کنند.

دکتر سید محمد جمالیان به میزان میانگین ۱۵ درصدی ناباروری در کشور و بالا بودن این میزان در استان نسبت به آمار کشوری اشاره کرد و افزود: امیدواریم با انجام اعمال و شروع به کار این مرکز، فاصله ی زیاد استان با نرم کشوری، کاهش یابد.

گفتنی است در این کلینیک به ۵۰ نفر به صورت سرپایی و بیش از ۱۵ نفر بصورت بستری می توان خدمات مربوطه را ارائه کرد.


( ۵ )

نظر شما :