رسیدن به شرایط مطلوب نیازمند همکاری آحاد مردم

۰۶ مهر ۱۳۹۹ | ۱۳:۱۹ کد : ۱۲۱۸۷ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۱۵۶
رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: رسیدن به شرایط مطلوب نیازمند همکاری آحاد مردم و جلوگیری از تشکیل هر گونه اجتماع است.
رسیدن به شرایط مطلوب نیازمند همکاری آحاد مردم

به گزارش وب دا مرکزی، دکتر سید محمد جمالیان در نشست ستاد مقابله با کرونا استان مرکزی، افزود: کادر درمان بیمارستان‌های مختلف استان مرکزی تاب و توان روزهای اول شیوع کرونا را ندارند و انتظار می‌رود آحاد مردم و دستگاه‌های مختلف اجرایی به خصوص پلیس همکاری بیشتری با کادر درمان داشته باشند.

وی اظهار داشت: موج کنونی بیماری کرونا در کشور حاصل افزایش سفرهای شهریورماه است و این در حالی است که استان مرکزی، بیشترین ورودی و خروجی  ها را داشته است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک تاکید کرد: در این شرایط نمی توان همه امور را به دوش دانشگاه علوم پزشکی گذاشت، دانشگاه به معنای واقعی بریده است، کارشناسان بهداشت و درمان تاب و توان روزهای اول را ندارند و نمی توانند همه مسئولیت ها را بپذیرند.

وی بیان کرد: هفته گذشته 16 نفر دانش آموز و دانشجو مبتلا شدند، کادر درمان نیز درگیرند و مسلما درگیری کادر درمان چالش جدی را برای استان رقم می زند، متاسفانه هفته گذشته بیشترین میزان درگیری کادر درمان با ابتلای 9 پرستار در شهرستان کمیجان رقم خورد که مسلما این وضعیت شرایط درمان را تحت تاثیر قرار می دهد.

دکتر جمالیان در پایان گفت: اکثر مبتلایان استان جزو زنان خانه دار هستند و این آمار نشان می دهد که رعایت پروتکل ها در ادارات نسبتا خوب است، ولی در منازل وضعیت خوب نیست و در واقع ابتلای یک نفر در خانه به سرعت باعث ابتلای دیگر افراد می شود.

سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک هم در ادامه گفت: طی هفته گذشته 755 نفر در استان مرکزی به این ویروس مبتلا شدند که از این تعداد، سه نفر در سنین یک تا 9 سال، 12 نفر در سن 10 تا 19 سال، 59 نفر در سن 20 تا 29 نفر، 189 نفر بین سنین 30 تا 39 سال، 115 نفر در سن 40 تا 49 سال، 93 نفر در سن 50 تا 59 سال، 146 نفر در سنین 60 تا 69 سال، 73 نفر در سن 70 تا 79 سال، 48 نفر در سن 80 تا 89 سال و 9 نفر در سنین 90 تا 99 سال مبتلا شده اند.

دکتر علی علیمحمدی افزود: از کل تعداد مبتلایان 397 نفر مرد و 358 نفر خانم هستند که 254 نفر خانه دار، 141 نفر کارمند، 96 نفر بازنشسته، 99 نفر با شغل آزاد، 22 پرستار، 16 دانش آموز و دانشجو، 13 نفر کارکنان بهداشت و درمان، 20 کشاورز و دامدار، 13 کارگر، پنج سرباز و نظامی، چهار راننده، دو کارمند آزمایشگاه مرجع استان، چهار ماما، سه بیکار، یک روحانی، یک نفر پزشک بودند و البته شغل 47 نفر نیز احصا نشده است.

وی در پایان ضمن تاکید بر نظارت و بازرسی هر چه بیشتر در موج سوم این ویروس و همزمانی آن با فصل سرد سال و فرا رسیدن شیوع ویروس آنفولانزا، گفت: طبق گزارش وصول شده در پنجشنبه گذشته، وضعیت آرامستان شهر اراک، بحرانی اعلام شده و گفته شده، درب ورودی و خروجی بسیار کوچک آن باعث ازدحام مراجعه کنندگان می شود در این شرایط یا باید ورودی اصلاح شود و یا مجدد محدودیت تردد اعمال کرد.


( ۱ )

نظر شما :