سفرهای نوروزی و دید و بازدیدها منجر به رخداد پیک چهارم کرونا شد

۱۵ فروردین ۱۴۰۰ | ۰۸:۵۴ کد : ۱۶۲۴۵ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۱۷۹
رییس مرکز آموزشی درمانی حضرت ولی عصر(عج) اراک گفت: علیرغم توصیه های فراوان به منع دید و بازدید و پرهیز از سفرهای نوروزی متاسفانه عادی انگاری مردم، استان مرکزی را در وضعیت قرمز و شروع پیک چهارم قرار داده است.
سفرهای نوروزی و دید و بازدیدها منجر به رخداد پیک چهارم کرونا شد

به گزارش وب دا مرکزی، دکتر بهنام محمودیه بیان کرد: افزایش تعداد مراجعه کنندگان به اورژانس های مراکز درمانی و همین‌ طور افزایش چشمگیر بیماران تنفسی استان ما را در شروع پیک چهارم بیماری کرونا قرار داده است.

وی افزود: علیرغم توصیه های مکرر به منظور پرهیز از سفرهای نوروزی و منع دید و بازدید افزایش آمارها نشان دهنده این بوده که مردم نسبت به این دو امر مهم غفلت ورزیدند و وضعیت قرمز امروز بر استان مرکزی حاکم شده است.

وی بیان کرد: کادر درمان علیرغم خستگی های جسمی و روحی فراوان یک ‌لحظه در درمان بیماران کوتاهی و غفلت نخواهند کرد، اما با توجه به اینکه شاهد افزایش سیر صعودی بیماران هستیم از مردم تقاضا داریم که پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند تا بتوانیم پیک چهارم را هر چه زودتر با کمترین عوارض پشت سر بگذرانیم.

دکتر محمودیه با توجه به اینکه اخیراً بیماران مبتلا به کرونا از نوع واریانت انگلیسی هستند، گفت: سرایت و قدرت انتقال کرونای انگلیسی بسیار بیشتر از کرونای کلاسیک بوده و این امر ضرورت استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی را دو چندان می‌کند.


( ۳ )

نظر شما :