اگر با فرد کرونا مثبت مواجه داشتید، ۴۸ ساعت بعد تست دهید

۲۴ فروردین ۱۴۰۰ | ۱۱:۳۷ کد : ۱۶۵۰۰ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۱۶۵
میکروب شناس و استادیار دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: اگر با فرد کرونا مثبت در ارتباط بودید، ۴۸ ساعت بعد از ‌مواجه باید برای انجام تست PCR مراجعه کنند، اما کسی که با علائم مراجعه می کند نیازی به  این دوره انتظار ندارد.
اگر با فرد کرونا مثبت مواجه داشتید، ۴۸ ساعت بعد تست دهید

به گزارش وب دا مرکزی، دکتر احسان غزنوی راد بیان کرد: کلینیک امام رضا(ع)، به عنوان سانتر میکروب شناسی انتخاب شده و مجهز به مدرن ترین و بروزترین دستگاه ها  است و در آن تست های شهرستان های دلیجان، ساوه، محلات، بیمارستان امیرکبیر و طالقانی و... نیز انجام می گیرد.

وی افزود: در دو روز اخیر تعداد تست ها به ۵۰۰  تست در روز رسیده است، ولی متاسفانه با توجه به میزان سرعت و انتشار و چرخش این ویروس بالاتر از ظرفیت بهداشتی است.

دکتر غزنوی افزود: بهترین روش تشخصیصی برای ثبت بیماری کرونا تست PCR است و معمولاً یک روز زمان می برد و همچنین تست آنتی بادی در حوزه تشخیص کووید ۱۹ ارزشی نداشته و تنها برای موارد اپیدمیولوژی، همه گیر شناسی و اهدای پلاسما و ... مورد استفاده قرار می میگرد.

وی تصریح کرد: طبق مطالعات انجام شده، احتمال ابتلای مجدد ۰/۱ الی ۰/۲  است، اما این مورد دلیلی بر عدم رعایت پروتکل های بهداشتی نیست و کسانیکه که قبلاً مبتلا شده اند نیز باید شیوه نامه های بهداشتی را با جدیت و به خاطر  حفظ سلامتی خود و دیگران رعایت کنند .

این دکترای میکروب شناسی در ادامه افزود: طبق مطالعات انجام شده در جوامع مختلف بین ۵ الی ۱۰ درصد افراد حتی علی رغم برخورد با ویروس قادر به ساخت آنتی بادی نیستند.

وی گفت: هر فردی که در طول یک سال اخیر مواجه و علائم داشته است، می تواند با انجام تست آنتی بادی احتمال ابتلابودن یا نبودن خود را متوجه شود اگر تست آنتی بادی مثبت بود نشان از برخورد فرد با ویروس در گذشته است اما این تست زمان برخورد را مشخص نمی کند.

وی در پایان از مردم خواست تا نابودی کامل و ریشه کنی این بیماری و ایمن شدن کامل جامعه،بهداشت فردی و اجتماعی را رعایت کنند.


( ۵ )

نظر شما :