اقدامات غیر هوشمندانه در برابر کووید۱۹

۱۹ تیر ۱۴۰۰ | ۱۸:۱۱ کد : ۱۸۵۷۳ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۴۴۲
رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: امروزه بسیاری از ادارات دولتی و غیردولتی و مردم اقداماتی برخلاف مدیریت این بیماری انجام می دهند.
اقدامات غیر هوشمندانه در برابر کووید۱۹

به گزارش وب دا مرکزی، دکتر سید محمد جمالیان بیان کرد: امروز آموزش و پرورش، مساجد، شهربازی، پارک ها و ... مشغول انجام کارهای خودشان هستند و در واقع اقداماتی برخلاف مدیریت هوشمند بیماری در حال انجام است.
وی در جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونا در استان مرکزی با طرح این درخواست که برق مراکز درمان در شیفت صبح قطع نشود، افزود: متاسفانه یکی از مراکز درمانی در حال حاضر درگیر قطع برق است و این امر تهدیداتی را به همراه دارد.
وی به وضعیت رعایت پروتکل های بهداشتی در استان مرکزی اشاره کرد و گفت: کماکان رانندگان تاکسی از ماسک استفاده نمی کنند و ۴ مسافر سوار می کنند در حالی که حتی در مصوبات مربوط به کرایه تاکسی به شکلی عمل شد که رانندگان سه مسافر سوار کنند، اما این امر رعایت نمی شود.
دکتر جمالیان افزود: در شعب بیمه تامین اجتماعی بویژه در روزهای ابتدایی ماه شاهد افزایش و تجمع جمعیت هستیم و تمهیدات لازم برای کاهش بار مراجعات نیز تاکنون جوابگو نبوده است.
وی با اشاره اینکه شعب برخی از بانک ها در استان کم است و این امر تجمع جمعیت را رقم زده است، گفت: به عنوان مثال شعب بانک آینده در استان کم است و همین امر ازدحام جمعیت را ایجاد کرده است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک با بیان اینکه برنامه های فرهنگی مساجد آغاز شده است و به تبع آن تورهای زیارتی در حال برگزاری است، گفت: تذکرات لازم داده شده است، اما کسی توجه ندارد و لازم است که این سفرها حتما لغو شود، از طرفی برخی مساجد در صدد ترتیب دادن برنامه هایی برای اعیاد قربان و غدیر هستند که این امر نگرانی مجموعه دانشگاه را دو چندان کرده است، در حالی که حتی در برخی از استان های دارای وضعیت نارنجی نمازجمعه تعطیل می شود، اما در استان مرکزی مساجد اقداماتی نگران کننده را دنبال می کنند.
وی تصریح کرد: شهربازی اراک فعال شده و تراکم بیش از حدی را در آن شاهدیم، در پارک ها برنامه های مفرح در حال برگزاری است که ازدحام جمعیت بالایی را ایجاد کرده است و لازم است که پروتکل ها رعایت شود؛ متاسفانه گزارشات بازرسان بهداشتی حاکی از عدم رعایت پروتکل های بهداشتی است.
دکتر جمالیان با تاکید بر اینکه مقرر بود که نظارتی جدی بر برگزاری مراسم های عروسی اعمال شود که این امر انجام نشده است، گفت: اتاق اصناف کاملا پروتکل های ابلاغی را در اختیار دارد، اما رعایت نمی شود؛ جشن های عروسی به شدت در حال برگزاری است و در سالن های آرایش نیز شاهد ازدحام جمعیت هستیم.
وی بیان کرد: آموزش و پرورش در حال تبلیغ برگزاری کلاس های آموزشی در کانون امام خمینی(ره) اراک است و در واقع اقدامی برخلاف مدیریت هوشمند بیماری در حال انجام است، نباید چنین رفتاری صورت گیرد چراکه به عادی انگاری از سوی مردم دامن می‌زند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک تصریح کرد: امروز آموزش و پرورش، مساجد، شهربازی، پارک ها و ... مشغول انجام کارهای خودشان هستند و در سوی مقابل یک نفر فریاد می زند که شرایط بحرانی است؛ مسلما با این وضعیت نمی توان انتظار داشت که مردم به حرف دانشگاه علوم پزشکی گوش دهند و قطعا عادی انگاری رقم می خورد.
وی تاکید کرد: با توجه به اینکه وضعیت قرمز، روز به روز به استان مرکزی نزدیک می شود و سه شهرستان توریستی استان قرمز شده است و اراک هم به راحتی قرمز خواهد شد و باید رعایت ها بیشتر شود تا ذهن مردم از عادی انگاری دور شود.


( ۱ )

نظر شما :