حدود ۷۲ هزار نفر واکسن دُز دوم خود را زده اند

۱۱ مرداد ۱۴۰۰ | ۰۷:۴۰ کد : ۱۹۰۸۱ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۱۵۴
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: تاکنون بالغ بر ۲۰ درصد جمعیت استان مرکزی، واکسیناسیون شده اند.
حدود ۷۲ هزار نفر واکسن دُز دوم خود را زده اند

به گزارش وب دا مرکزی، دکتر علی علیمحمدی بیان کرد: افراد بالای 55 سال در اسرع وقت و در هر زمان که مناسب است به مراکز تجمیعی مراجعه و واکسن خود را دریافت کنند.

وی تاکید کرد: همچنین قرار شده، کارمندان بانک ها، فرهنگیان، بیماران دیابتی، رانندگان عمومی درون و برون شهری و اساتید حوزه و دانشگاه و خبرنگاران نیز در روزهای آتی واکسن های خود را دریافت نمایند.

دکتر علیمحمدی در ادامه خاطرنشان کرد: موجودی واکسن ها در استان چندان تفاوتی با هم ندارند و مطمئناً واکسن های ساخت داخل نیز مانند دیگر واکسن ها کارایی لازم را در برابر این ویروس دارند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک همچنین تصریح کرد: به جز سه شهرستان کمیجان، فراهان و خنداب که در وضعیت نارنجی هستند، مابقی شهرستان های استان در وضعیت قرمز قرار دارند که نشان دهنده شرایط بحرانی و فوق حساس کل استان دارد.

وی یادآور شد: در چند روز گذشته مراجعین به مراکز درمانی در حال افزایش است و اگر مردم با کادر بهداشتی و درمانی همراهی و همکاری نکنند، متاسفانه با توجه به میزان بالای سرعت انتقال و انتشار این ویروس در موج پنجم، ممکن است ارائه خدمات در مراکز درمانی با اختلالاتی مواجه شود.

دکتر علیمحمدی در پایان به شایعاتی که در فضای مجازی مبنی بر امکان خطرناک بودن برخی واکسن ها دست به دست می شود، گفت: به این شایعاتی که به هیچ وجه صحت ندارد، توجه نکنید چون اکثر کادر بهداشت و درمان که مستقیماً با این بیماری  و بیماران مبتلا و مثبت سر و کار دارند، از انوع مختلف واکسن ها تزریق نموده اند و مطمئناً زدن واکسن ایمنی زایی های خوبی را دارد و در برابر کرونا ایمنی ایجاد خواهد کرد.


نظر شما :