کنترل کرونا در ایام محرم و صفر، نیازمند همکاری همه جانبه

۱۷ مرداد ۱۴۰۰ | ۰۸:۵۸ کد : ۱۹۲۰۱ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۳۱۷
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: عبور از بحران کرونا و کنترل شرایط در ماه محرم و صفر، نیازمند همکاری و همراهی مردم، عوامل و دستگاه های اجرایی است.
کنترل کرونا در ایام محرم و صفر، نیازمند همکاری همه جانبه

به گزارش وب دا مرکزی، بهروز اکرمی در نشست ستاد مدیریت مقابله با کرونا بیان کرد: با همراهی و همکاری مردم و ارگان های مختلف می توان بیماری را کنترل کرده و در وضعیت مطلوبی قرار گرفت در این راستا شهرداری‌ها، آموزش و پروش و اداره ورزش و جوانان در استان مرکزی موظف هستند با سازمان تبلیغات همکاری مطلوب داشته باشند و فضاهای باز خود را در ایام محرم در اختیار این سازمان و هیئات قرار دهند.

وی ضمن تاکید بر اینکه برپایی ایستگاه صلواتی در نقاط مختلف استان ممنوع است، گفت: در صورت مشاهده هر گونه تخلف، برگزاری مراسمات و تعزیه های بدون مجوز، با عوامل مربوطه برخورد جدی خواهد شد.

وی افزود: عضویت سپاه، اوقاف و امور خیریه، صدا و سیما، دانشگاه علوم پزشکی، استانداری مرکزی، پدافند، ارشاد اسلامی و نیروی انتظامی در کمیته محرم ضروری است و مسئولیت این کمیته بر عهده سازمان تبلیغات استان خواهد بود.

اکرمی تصریح کرد: فرمانداران شهرستان‌های استان مرکزی موظف هستند تا پایان ماه صفر، روسای سازمان تبلیغات هر شهرستان را در نشست‌های کرونایی دعوت کنند.

وی یادآور شد: در این شرایط قرمز کرونایی فعالیت رستوران‌ها و  تالار باغ‌ها ممنوع است و افراد متخلف و بی توجه نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی، تروریست سلامت هستند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی در پایان گفت: در این شرایط افزایش درگیری بین خانواده های مراجعین و کادر درمان در بیمارستان‌ها، ضمن اختلال در درمان موجب رعب و وحشت کادر بیمارستان و بیماران شده است از این رو حضور و نظارت جدی کلانتری های حوزه بیمارستان و آموزش حراست مراکز درمانی، لازمه برقراری امنیت در این مراکز است.


نظر شما :