حرکت رو به جلوی دانشگاه علوم پزشکی اراک

۲۰ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۱:۳۳ کد : ۱۹۲۸۳ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۴۳۲
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی اراک از ارتقاء ۷ پله ای جایگاه این دانشگاه در آخرین نظام رتبه بندی webometrics خبر داد.
حرکت رو به جلوی دانشگاه علوم پزشکی اراک

به گزارش وب دا مرکزی، دکتر علیرضا کمالی گفت: نتایج رتبه بندی دانشگاه های علوم پزشکی کشور بر اساس نظام رتبه بندی webometrics در جولای سال 2021 میلادی اعلام و نسبت به ماه ژانویه مقایسه شد که ارتقاء جایگاه 7 پله ای دانشگاه علوم پزشکی اراک را نشان می دهد.

وی افزود: همچنین دانشگاه علوم پزشکی اراک در آخرین رتبه بندی جهانی در جولای 2021 رتبه 2 هزار و 585 مین دانشگاه و در ژانویه سال 2021 رتبه 2 هزار و 776 را کسب کرده که در هر دو ماه و رتبه بندی، حرکت رو به جلویی داشته و نسبت به آخرین اعلام ها، توانسته جایگاه بهتری را کسب کند.

وی تاکید کرد: تفاوت رتبه بندی جهانی ماه های جولای تا ژانویه سال 2021، 191 اعلام و همچنین درصد تغییر در جولای سال 2021، 7 درصد است که مهر تاییدی بر برنامه ریزی و تلاش دانشگاه علوم پزشکی اراک برای تبدیل شدن به دانشگاهی بهتر و جایگاهی والاتر است.

دکتر کمالی در ادامه خاطرنشان کرد: webometric رتبه بندی وب سایت های دانشگاه ها و موسسات آموزشی دنیا است که توسط آزمایشگاه سایبرمتریک (CINDOC) واحدی از انجمن ملی تحقیقات اسپانیا (CSIC) انجام می گیرد و بیش از 24.000 دانشگاه دنیا را بر اساس اطلاعات مبتنی بر وب آنها تحلیل کرده ‌است.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی اراک با اشاره به اینکه، این رتبه‌بندی هر ساله در دی و تیرماه (January & July) بروز می‌شود، گفت: نشان دادن میزان توجه موسسات و دانشگاه ها به نشر اینترنتی، حمایت از طرح های دسترسی آزاد (Open Access initiatives) به منظور افزایش انتقال علم و دانش و حضور دانشگاه در فضای مجازی، آیینه ای از دانشگاه در فضای واقعی از مهمترین اهداف وبومتریک هستند.


( ۲ )

نظر شما :