تکمیل ظرفیت ۸۵ درصد از تخت های کرونایی بیمارستان تامین اجتماعی شازند

۲۴ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۰:۱۲ کد : ۱۹۳۴۶ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۳۵۹
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان شازند گفت: از ۲۰ تخت اختصاص یافته به بیماران کرونایی، ۱۷ تخت تکمیل و در وضعیت هشدار بستری بیماران کرونایی و تکمیل ظرفیت تخت‌های بیمارستانی قرار داریم.
تکمیل ظرفیت ۸۵ درصد از تخت های کرونایی بیمارستان تامین اجتماعی شازند

به گزارش وب دا مرکزی، دکتر مرتضی واعظ بیان کرد: از ابتدای همه گیری ویروس کرونا تاکنون بالغ بر ۶۶۰۰ بیمار در مراکز درمانی ارائه خدمت شده اند و ۴۱۳ مورد در قرنطینه و ۲۳۶ فوتی در اثر ابتلا به ویروس کرونا ثبت شده است و در حال حاضر در پیک فعلی شیوع کرونا بار مراجعین به شدت افزایش یافته و ۲۵ بیمار سندروم تنفسی حاد در بیمارستان شهرستان بستری و از این تعداد ۱۱ بیمار مثبت قطعی اعلام شده است و در صورت ادامه شرایط مجبور به استفاده از بخش های داخلی بیمارستان به منظور ارائه خدمت به بیماران کرونایی خواهیم شد.

وی ادامه داد: در طی هفته اخیر، ۳ مورد فوتی ناشی از کرونا ثبت و ۱۰ بیمار کرونایی در بیمارستان شهرستان شازند بستری و ارائه خدمت شده اند.

وی افزود: از ۱۰۰ تست pcr و بیش از ۲۰۰ تست rapid انجام شده در روز، بیش از نیمی یعنی ۵۰ درصد آنها مثبت اعلام می شوند.

وی در ادامه تاکید کرد: در حال حاضر با بهبود شماری از بیماران و ترخیص آن ها، بلافاصله بیماران دیگر جایگزین آنها می‌شوند که این شرایط هشدار است و سیستم درمان شهرستان، با خستگی در حال فعالیت هستند و اگر همکاری مردم نباشد، هیچ نتیجه مثبتی صورت نمی‌گیرد.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان شازند در ادامه به وضعیت خوب تزریق واکسن در شهرستان اشاره کرد و گفت: شهرستان در زمینه واکسیناسیون و پوشش دهی گروه های هدف جز شهرستان های برتر می باشد و از ابتدای آغاز این امر بیش از ۴۰ هزار دُز واکسن کرونا تزریق شده است که از این تعداد ۲۸ هزار دُز نوبت اول و ۱۲ هزار دُز، نوبت دوم بوده است.

وی در پایان ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایام سوگواری و شهادت امام حسین (ع)، خاطرنشان کرد: در این شرایط باید همه با هم و در کنار هم قرار بگیریم و بتوانیم  بر این شرایط غلبه کرده و زنجیره این بیماری منحوس را قطع کنیم اما بر اساس بازدید های میدانی صورت گرفته شاهد برگزاری ایستگاه های صلواتی و عادی انگاری مردم در سطح شهرستان هستیم که عمیقا نگرانیم و این یک زنگ خطر است و لازم است که مردم با رعایت بیشتر پروتکل های بهداشتی با مدافعین سلامت همکاری کنند.


نظر شما :