شکست کرونا با ماندن شهروندان در خانه تسهیل می‌شود

۱۷ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۰:۲۳ کد : ۷۹۷۷ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۱۳۷۰
رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: با توجه به سرعت انتقال ویروس، کم‌توجهی شهروندان به ترددهای خیابانی، در روند مقابله و پیشگیری با کرونا خلل وارد می‌کند.
شکست کرونا با ماندن شهروندان در خانه تسهیل می‌شود

به گزارش وب دا مرکزی، دکتر سید محمد جمالیان افزود: شمار مبتلایان به ویروس کرونا در استان مرکزی روز جمعه به ۲۲۲ نفر رسید.

وی توضیح داد: متاسفانه عده‌ای هنوز این بیماری را جدی نگرفته‌اند و در بازارهای روز و خیابان‌ها حضور دارند که این مسئله موجب دامن زدن به زنجیره بیماری می شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک خاطرنشان کرد: شمار بیماران کووید ۱۹ در مناطق تابعه دانشگاه علوم پزشکی اراک تاکنون ۱۵۲ نفر و دانشکده‌های علوم پزشکی ساوه و خمین به ترتیب ۵۶ و ۱۴ نفر بوده است.

دکتر جمالیان بیان کرد: شمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا تاکنون در اراک ۴۸ نفر، آشتیان سه نفر، تفرش هشت نفر، خنداب سه نفر، دلیجان ۳۷ نفر، شازند ۱۰ نفر، فراهان هشت نفر، کمیجان هشت نفر و محلات ۱۴ نفر بوده است.

وی عنوان کرد: آمار بیماران کووید ۱۹ شناسایی شده در شهرستان‌های تابعه که مربوط به سایر دانشگاه‌های علوم پزشکی است، شامل ۹ بیمار قمی، ۲ تهرانی، سه بروجردی و یک همدانی است که در این استان تست آنان مثبت شده است.

کلید واژه ها: ویروس کرونا کووید 19 دکتر سید محمد جمالیان رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک


( ۵ )

نظر شما :