شناسایی ۲۳ مورد کووید۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته در استان مرکزی

۱۲ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۴:۲۶ کد : ۸۵۳۶ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۳۴۱۲
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی: از ظهر دیروز تا امروز و بر اساس نتایج آزمایشگاهی ۲۳ مورد جدید ابتلا به کووید۱۹ در استان شناسایی شده است و به این ترتیب مجموع مبتلایان به این بیماری در استان به ۱۱۴۳ نفر رسیده است.
شناسایی ۲۳ مورد کووید۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته در استان مرکزی

به گزارش وب دا مرکزی، دکتر سید محمد جمالیان افزود: خوشبختانه از ابتدای شیوع بیماری در استان مرکزی ۷۷۴ نفر از بیماران کووید۱۹ در استان بهبود یافته اند.
وی بیان کرد: در حال حاضر در بیمارستان های استان ۱۴۴ بیمار مبتلا به کرونا ویروس بستری هستند که خدمات تخصصی درمانی لازم را دریافت می کنند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی اظهار داشت: در حال حاضر ۱۳۱ نفر از مبتلایان به کروناویروس در منزل بستری و قرنطینه می باشند.
▫️دکتر جمالیان افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۴ نفر از هم استانی هایمان در اثر ابتلا به کووید۱۹ جان خود را از دست داده اند و بر این اساس تعداد فوتی های این بیماری در استان مرکزی ۹۴ نفر می باشد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی در مورد موارد جدید کووید۱۹ در استان، گفت: از ۲۳ مورد جدید به این ویروس در ۲۴ ساعت گذشته، ۷ مورد اراک، ۷ مورد ساوه و زرندیه، ۳ مورد خمین، ۲ مورد فراهان، ۲ مورد آشتیان و ۲ مورد هم دلیجان بوده است.
وی در ادامه افزود: از ابتدای شیوع کرونا ویروس در استان مرکزی جمعا ۱۱۴۳ نفر در استان به این ویروس مبتلا شده‌اند، که از این تعداد بیشترین ابتلا مربوط به ساوه و زرندیه با ۴۰۶ مورد مثبت کووید۱۹ بوده است.
دکتر جمالیان تصریح کرد: اراک با تعداد ۳۹۱ مورد، دلیجان با ۱۳۰ مورد مثبت ابتلا به کووید۱۹، خمین با ۵۰ مورد، محلات با ۴۸ مورد، فراهان با ۳۱ مورد، آشتیان و تفرش هر یک با ۲۲ مورد، کمیجان با ۱۸ مورد، شازند با ۱۶مورد و خنداب با ۹ مورد به ترتیب در رده های بعدی قرار دارند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی، گفت: افزایش شیوع کووید۱۹ رابطه مستقیم با رفتارهای اجتماعی مردم دارد و هر چه مردم شریف استان مرکزی به توصیه های بهداشتی در راستای کاهش شیوع این بیماری توجه کنند در روزهای آینده با کاهش این بیماری و مهار آن در استان و کشور روبرو خواهیم بود و از مردم عزیز استان درخواست داریم تا در خانه های خود بمانند و از حضور در خیابانها و جاهای پرتردد به شدت دوری نمایند تا حلقه ای از زنجیره انتقال این بیماری نباشند.
وی در پایان افزود: حضور مردم در خیابان ها و توجه نکردن به توصیه‌هایی که در این زمینه شده است، صد در صد سبب افزایش بیماری خواهد شد و این افزایش بیماری برابر است با کار بیشتر و فشار کاری چند برابر برای کادر درمانی که بیش از ۴۰ روز در خط مقدم نبرد با این ویروس بدون وقفه درحال تلاش و از خود گذشتگی هستند.

کلید واژه ها: ویروس کرونا کووید 19 استان مرکزی دکتر سید محمد جمالیان رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک


( ۳۷ )

نظر شما :