آخرین وضعیت بیماری کووید۱۹ در استان مرکزی

۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۷:۲۷ کد : ۹۲۴۷ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۲۷۵۱
دکتر سید محمد جمالیان درباره آخرین وضعیت کرونا در استان مرکزی گفت: در حال حاضر و از زمان شیوع ویروس کرونا در استان مرکزی تعداد ۱۷۳۱ نفر از هم استانی هایمان به این بیماری دچار شده اند.
آخرین وضعیت بیماری کووید۱۹ در استان مرکزی

به گزارش وب دا مرکزی، رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک افزود: از تعداد کل مبتلایان به این بیماری ۱۳۶۵ بیمار سلامت خود را به دست آورده اند و در حال حاضر زندگی عادی خود را در پیش گرفته اند که این تعداد بیش از ۷۵ درصد مبتلایان به کروناویروس است.
وی در مورد تعداد بیماران بستری در بیمارستانهای استان اظهار داشت: در حال حاضر ۲۴ نفر در بیمارستاهای استان تحت بستری هستند که امیدواریم در رزوهای آتی این آمار به صفر برسد و با کمک مردم و همراهی آنان بتوانیم اولین استان پاک در بحث کروناویروس باشیم.
دکتر جمالیان تصریح کرد: تعداد ۱۸۲ نفر از مبتلایان به کروناویروس نیز در حال حاضر در منازل خود بستری و قرنطینه می باشند.
وی در مورد موارد فوتی ناشی از کووید۱۹ در استان مرکزی، بیان کرد: متاسفانه تا به امروز تعداد ۱۶۰ نفر از هم استانی های عزیزمان در اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده اند که بیش از ۷۰ درصد این موارد فوت در سنین بالای ۶۰ سال اتفاق افتاده است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک در پایان گفت: با توجه به کاهش بار بیماری در استان و رسیدن به یک وضعیت پایدار و مناسب، زین پس آمار مبتلایان به کرونا ویروس به صورت هفتگی و در روزهای چهارشنبه ارائه خواهد شد تا هم استانی های عزیز از آخرین وضعیت این بیماری مطلع باشند.

کلید واژه ها: ویروس کرونا کووید 19 استان مرکزی


( ۴۳ )

نظر شما :