اعلام وضعیت سفید کرونا در شهرستان های دلیجان و کمیجان/تفرش، محلات و فراهان دوباره زرد شدند!

۱۷ خرداد ۱۳۹۹ | ۰۸:۲۸ کد : ۹۷۹۰ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۵۴۸۲
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی اراک گفت: وضعیت بهداشتی و شرایط شیوع کرونا ویروس در شهرهای دلیجان، کمیجان، آشتیان، خنداب، زرندیه، شازند به‌گونه‌ای است که این مناطق در آخرین تقسیم بندی وضعیت شهرهای استان در وضعیت سفید قرار دارند.
اعلام وضعیت سفید کرونا در شهرستان های دلیجان و کمیجان/تفرش، محلات و فراهان دوباره زرد شدند!

به گزارش وب دا مرکزی، دکتر سید محمد جمالیان افزود: با توجه به ایجاد شرایط کنترل شده کووید ۱۹ و صفر بودن میزان بیماران بستری در بیمارستان در روزهای اخیر و همچنین روند نزولی تدریجی موارد ابتلا، در آخرین تقسیم‌بندی وضعیت شهرهای استان از لحاظ بیماری ویروسی کرونا، شهرهای آشتیان، خنداب، دلیجان، زرندیه، شازند، کمیجان در میان شهرهای سفید قرار دارند.

وی اظهار داشت: همانطور که قبلاً نیز اشاره شده بود وضعیت سفید حالتی شکننده دارد و می تواند در اثر عدم رعایت پروتکل های بهداشتی و عدم رعایت فاصله گذاری فیزیکی در اجتماع شرایط سفید از بین برود، متاسفانه شهرستان های فراهان، تفرش و محلات در تقسیم بندی های قبل به عنوان شهرستان های سفید اعلام شده بودند، ولی با توجه به هشدارها و تاکیدهای که در این زمینه داشته ایم متاسفانه شاهد این هستیم که وضعیت آنها مجدداً زرد شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک بیان کرد: به راستی باید این امر در باورمان بنشیند که با کوچکترین خطا و بی احتیاطی می‌توانیم وضعیت استان را بحرانی نماییم.

وی خاطرنشان کرد: در اولین روزهای شیوع کروناویروس در استان مرکزی، شهرستان دلیجان از جمله شهرهای درگیر با این ویروس بود که در وضعیت خطر قرار داشت، خوشبختانه با تلاش‌های مسئولین و کادر بهداشت و درمان شهرستان، به خصوص با همت مردم این شهرستان این روزهای سخت را پشت سر گذاشتند و اکنون دلیجان جزء شهرهای سفید ما محسوب می‌شود و امیدواریم با کمک مردم این شرایط پایدار بماند.

دکتر جمالیان ادامه داد: شهرستان کمیجان نیز در دوره ای در شرایط سختی از لحاظ پیک کرونا ویروس به سر می برد که هم‌اکنون شرایط خوبی را دارد و جز‍‍‌‌ء شهرستان های سفید محسوب می گردد که جا دارد، از تمامی پرسنل، مسئولین و مردم شهرستان کمال تشکر و قدردانی را داشته باشیم و امیدواریم با همت و تلاش مردم و مسولین استان مرکزی، شاهد سفید شدن وضعیت کل استان باشیم و پایان این ویروس را با حضور همه بتوانیم جشن بگیریم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک در پایان گفت: موفقیت و کسب نتایج مطلوب حاصل نمی شود مگر با تلاش، پشتکار، مدیریت، اتحاد و همدلی که خوشبختانه شاهد وجود این شرایط در استان هستیم.

کلید واژه ها: ویروس کرونا کووید 19 شهرهای سفید و زرد استان مرکزی


( ۴۲ )

نظر شما :