سرویس Universal Print مایکروسافت به‌صورت آزمایشی آغاز به‌ کار کرد

۳۰ آذر ۱۴۰۰ | ۱۰:۵۵ کد : ۲۲۶۹۸ اخبار
تعداد بازدید:۴۸۹
تهیه کننده خبر: محمدرضا جودکی
سرویس Universal Print مایکروسافت به‌صورت آزمایشی آغاز به‌ کار کرد

یونیورسال پرینت، سرویس چاپ مبتنی ‌بر فضای ابری مایکروسافت است که چند ماه پیش معرفی شد و ظاهرا به ‌تازگی برای مشترکان E5 و A5 مایکروسافت ۳۶۵ آغازبه‌کار کرده است.
در ماه مارس ۲۰۲۰ (اسفند ۱۳۹۸ و فروردین ۱۳۹۹) بود که مایکروسافت به ‌صورت رسمی از یونیورسال پرینت (Microsoft Universal Print) پرده ‌برداری کرد. یونیورسال پرینت زیرساخت چاپ مبتنی ‌بر فضای ابری است که تجربه‌ی چاپ ساده، غنی و البته توأم با امنیت را به کاربران ارائه می‌دهد. سرویس ابری جدید مایکروسافت همچنین زمان صرف ‌شده و تلاش‌های انجام‌ شده توسط مؤسسه‌های حوزه‌ی IT را کاهش می‌دهد و برخی مزیت‌های دیگر برای آن‌ها به‌ارمغان می‌آورد.
یونیورسال پرینت مایکروسافت نیاز به نصب درایورهای چاپگر را از بین می‌برد، زیرا با زیرساخت‌های ویندوز ادغام شده است. این سرویس به شما کمک می‌کند چاپگرهایی را که در داخل و خارج محل فعلی شما قرار دارند پیدا کنید. به ‌لطف یونیورسال پرینت هنگام اتصال به اینترنت امکان چاپ در شبکه‌های اعتماد صفر (Zero Trust Network) از طریق تکنیک ورود یکپارچه (Single Sign-on موسوم‌ به SSO) فراهم می‌شود. یونیورسال پرینت مزیت‌هایی نیز برای افراد حرفه‌ای حوزه‌ی IT دارد که موارد متنوعی را شامل می‌شود. اول از همه، این سرویس امکان اتصال مستقیم به فضای ابری را فراهم می‌کند و نیاز به مدیریت سرورهای چاپ یا نیاز به راهکارهای چاپ ترکیبی پیچیده را از بین می‌برد. یونیورسال پرینت نوعی پورتال متمرکز سازی ‌شده است که قابلیت‌های مدیریتیِ سطح‌ بالا ارائه می‌دهد. این سرویس گزارش کار هم دارد تا بهتر بتوانید روی همه ‌چیز نظارت داشته باشید.
داده‌های مربوط‌ به چاپ همچون دیگر داده‌هایی که مایکروسافت آفیس ذخیره می‌کند، ذخیره می‌شوند. نحوه‌ی ذخیره‌ی این داده‌ها مطابق ‌با راهنمای جمع‌آوری داده‌ی مایکروسافت است که جزئیات آن به ‌صورت عمومی در دسترس قرار دارد. به‌لطف یونیورسال پرینت، امکان استفاده از چاپگرهایی که کاربر درحال استفاده از آن‌‌ها با سرویس Microsoft Endpoint Manager است، وجود دارد.
منبع: zoomit.ir

محمدرضا جودکی

تهیه کننده خبر

کلید واژه ها: پرینتر یونیورسال مایکروسافت


نظر شما :