معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت در دوره آموزشی برنامه ارتقای بهره‌وری: بهره‌وری مهم‌ترین رکن اساسی رشد و تعالی سازمانی

۲۹ مرداد ۱۴۰۱ | ۰۷:۵۸ کد : ۲۸۶۶۵ اطلاعیه
تعداد بازدید:۳۱۷
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت در دوره آموزشی برنامه ارتقای بهره‌وری: بهره‌وری مهم‌ترین رکن اساسی رشد و تعالی سازمانی

به گزارش روابط عمومی معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، دکتر بهروز رحیمی با بیان این‌که نظام سلامت یکی از نظام‌های مهم و بهره‌ور در کشور است اظهار داشت: در نظام مقدس جمهوری اسلامی، نظام سلامت با توجه به عملکرد خود در 40 سال اخیر و موفقیت‌هایی که در حوزه‌های مختلف علوم پزشکی، تولید، فناوری و تحقیقات کسب کرده است، یکی از نظام‌هایی بوده است که بهره‌وری در آن کاملاً مشهود است.

معاون وزیر بهداشت با اشاره به اهمیت حذف بروکراسی‌های معیوب اداری در سازمان‌ها بیان کرد: یکی از اقداماتی که می‌تواند سازمان را به سمت تعالی و بهره‌وری هدایت کند، حذف بروکراسی معیوب اداری از سازمان است که باید مدیران تحول اداری به این مهم توجه ویژه‌ای داشته باشند.

وی در ادامه اظهار کرد: بروکراسی معیوب اداری، کارکنان و ارباب‌رجوع را خسته می‌کند و چابکی و چالاکی سازمان را از بین می‌برد و باعث می‌شود بی‌انگیزگی در همه ابعاد مختلف سازمان نهادینه شود.

دکتر رحیمی با تأکید بر این‌که تغییر و تحول در هر سازمانی باید وجود داشته باشد، تبیین کرد: ایده‌های نو و تغییر در فرایندهای معیوب اداری و سازمانی آن‌قدر جای کار و برنامه‌ریزی دارد که می‌توان گفت تغییر در ساختار سازمانی و تحول هرگز به انتهای خود نمی‌رسد.

وی در ادامه نیروی انسانی را یک منبع استراتژیک در علم مدیریت دانست و گفت: توجه به بهره‌وری نیروی انسانی نقش مؤثری در افزایش کارایی سازمان دارد که شناسایی عوامل مؤثر بر بهره‌وری نیروی انسانی باید مورد توجه مدیران تحول اداری باشد.

وی همچنین تأکید کرد: مدیران با افزایش بهره‌وری در سازمان‌های خود می‌توانند راه رسیدن به اهداف سازمانی و توسعه و پیشرفت کشور را هموار کنند که در این مسیر باید مؤلفه‌های تأثیرگذار بر بهره‌وری نیروی انسانی شناسایی شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت با اشاره به این که نظام آموزشی در وزارت بهداشت رکنی اساسی و محور اصلی توسعه است، تصریح کرد: بخش اعظم موفقیت‌های نظام سلامت مرحون نظام آموزشی کامل و جامعی است که در این حوزه وجود دارد.

وی در پایان یادآور شد: رسیدن به اهداف بزرگ با بهره‌گیری از برنامه‌ریزی و مشارکت جمعی و اعتقاد و باورپذیری عمومی به‌راحتی قابل‌دستیابی است که اقدامات بزرگی مانند تزریق 150 میلیون دوز واکسن در جریان مقابله با کرونا در کشور از آن جمله است.

کلید واژه ها: معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت دوره آموزشی برنامه ارتقای بهره‌وری بهره‌وری تعالی سازمانی دکتر بهروز رحیمی بروکراسی کارایی واکسن نظام آموزشی نیروی انسانی


( ۱ )

نظر شما :