ویندوز ۱۱ ویژگی‌های جدید را به صورت منظم‌تری دریافت می‌کند

۲۷ بهمن ۱۴۰۰ | ۱۲:۲۰ کد : ۲۴۰۲۹ اخبار
تعداد بازدید:۵۲۴
تهیه کننده خبر: محمدرضا جودکی
مایکروسافت امروز اعلام کرد قصد دارد به صورت منظم ‌تری ویژگی‌های جدید ویندوز ۱۱ را در‌ دسترس کاربران قرار دهد. دیگر ویژگی‌های جدید به نسخه‌های اصلی سیستم‌ عامل وابسته نخواهند بود و در عوض از‌ طریق Windows Update بعنوان به‌روزرسانی‌های کوچک‌تر منتشر می‌شوند. همچنین زمان انتشار آن‌ها نیز به تشخیص مایکروسافت بستگی دارد.
ویندوز ۱۱ ویژگی‌های جدید را به صورت منظم‌تری دریافت می‌کند

این تغییر بزرگی برای ویندوز محسوب می‌شود، البته نباید فراموش کرد که پیش‌تر نیز چند بار این کار را به صورت آزمایشی انجام داده بود. مایکروسافت سال گذشته با ارائه ویژگی‌های جدید خارج از بروزرسانی‌های اصلی، مانند قابلیت «اخبار و علایق» برای نوار وظیفه ویندوز ۱۰، شرایط را سنجیده بود. اکنون، مایکروسافت آماده است تا این ویژگی‌ها را به صورت رسمی و عادی در‌ اختیار کاربران قرار دهد.
این یعنی قابلیت‌هایی که در Windows Insider Dev یا Beta Channels نشان داده می‌شوند، می‌توانند در بازه‌های زمانی مختلفی به ویندوز ۱۱ بیایند. دیگر نیازی نیست مایکروسافت یک سال منتظر بماند تا ویژگی‌های جدید را همراه با بروزرسانی اصلی منتشر کند. اکنون پس از جمع‌آوری بازخوردهای کافی از کاربران، ویژگی‌های مورد نظر در بخش‌های کوچک‌تری در‌‌ دسترس کاربران قرار می‌گیرند.
مایکروسافت همچنان به انتشار بروزرسانی مهم سالانه‌ی خود پایبند است. در حال حاضر نسخه‌‌ی بعدی در‌ حال توسعه است و در نیمه‌ی دوم سال جاری عرضه می‌شود. به ‌همین‌ دلیل، برخی از قابلیت‌های مهم همراه با بروزرسانی اصلی منتشر می‌شوند. بنابراین اکنون کاربران سریع‌تر به ویژگی‌های جدید دسترسی خواهند داشت. برای این که متوجه شویم چنین اتفاقی خوب است یا بد، باید بیشتر منتظر بمانیم.
منبع: zoomit.ir

محمدرضا جودکی

تهیه کننده خبر

کلید واژه ها: مایکروسافت بروزرسانی ویندوز 11


نظر شما :