افزودن ۱۱۰ تخت بستری اطفال به سیستم بهداشت و درمان کشور

۲۱ اسفند ۱۴۰۰ | ۱۱:۰۹ کد : ۲۴۶۶۹ اخبار
تعداد بازدید:۵۷۰
تهیه کننده خبر: سمیه میرزایی
هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران ۱۱۰ تخت بستری اطفال را به همراه تمامی متعلقات مربوطه برای ۱۵ دانشگاه علوم پزشکی کشور تامین و ارسال کرده است.
افزودن ۱۱۰ تخت بستری اطفال به سیستم بهداشت و درمان کشور

 به گزارش وبدا، باتوجه به شیوع اُمیکرون در کشور و افزایش درگیری  اطفال به سویه جدید،  وزارت بهداشت تمهیدات لازم را در نظر گرفته است لذا به منظور آمادگی بیشتر بیمارستان‌های دولتی جهت پذیرش اطفال در بخش های بیمارستانی، هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران ۱۱۰ تخت بستری اطفال را به همراه تمامی متعلقات مربوطه برای ۱۵ دانشگاه علوم پزشکی کشور تامین و ارسال کرده است.

 در حال حاضر بیشتر کشورهای دنیا  و از جمله ایران در موج ششم کرونا قرار دارند.  این بیماری علاوه بر بزرگسالان کودکان و اطفال را نیز درگیر می‌کند بنابراین، تجهیز و تقویت زیرساخت های بیمارستانی در این حوزه، از اولویت‌های مهم سیستم بهداشت و درمان کشور محسوب می‌شود در این راستا بر اساس اولویت و نیازسنجی معاونت درمان وزارت بهداشت، هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران تمامی تجهیزات مقابله با این بیماری را در کوتاه‌ترین زمان ممکن برای دانشگاه‌های علوم پزشکی اراک، اصفهان، اهواز، ایران، تبریز، تهران، خراسان رضوی، زاهدان، شهید بهشتی، فارس، قزوین، قم، گلستان، مازندان و بجنورد توزیع کرده است.

 از جمله سایر تجهیزاتی که در طی چند روز گذشته به منظور ارائه خدمات به بیماران برای دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور جهت مقابله با 

امیکرون ارسال شده است، شامل انواع دستگاه‌های ونتیلاتور بزرگسال و اطفال، رادیولوژی پرتابل، مانیتورینگ علائم حیاتی، پمپ سرم و سرنگ است.

منبع: behdasht.gov.ir

سمیه میرزایی

تهیه کننده خبر


نظر شما :