ویندوز ۱۱ به قابلیت مشابه iOS و اندروید برای پایش دسترسی اپ‌ها به میکروفون و وب‌کم مجهز می‌شود

۰۱ تیر ۱۴۰۱ | ۱۲:۲۹ کد : ۲۷۲۷۴ اخبار
تعداد بازدید:۳۴۱
تهیه کننده خبر: محمدرضا جودکی
حفظ حریم خصوصی همیشه یکی از دغدغه‌های مهم کاربران هنگام کار با دستگاه‌های امروزی بوده است. درواقع، نگرانی‌های مربوط به حریم خصوصی در دستگاه‌های مجهز به سیستم‌عامل‌های مختلف ازجمله اندروید، ویندوز، macOS و iOS افزایش یافته است. اکنون به ‌نظر می‌رسد مایکروسافت در حال آزمایش ابزار جدیدی است که اطلاعاتی درباره‌ی برنامه‌هایی ارائه می‌دهد که به سخت‌افزارهای حساس به حریم خصوصیِ سیستم دسترسی دارند.
ویندوز ۱۱ به قابلیت مشابه iOS و اندروید برای پایش دسترسی اپ‌ها به میکروفون و وب‌کم مجهز می‌شود

به‌گزارش Neowin، مایکروسافت در حال آزمایش ویژگی جدیدی مرتبط با حریم خصوصی است که به کاربران ویندوز ۱۱ اجازه می‌دهد دسترسی برنامه‌ها به سخت‌افزارهایی مثل دوربین و میکروفون را روی کامپیوترهای شخصی مشاهده کنند. این قابلیت اساساً مجموعه‌ای از ابزارها است که نشان می‌دهند کدام برنامه‌ها و چه زمانی به دستگاه‌های حساس به حریم خصوصی دسترسی داشته‌اند.
ظاهراً قابلیت پایش حریم خصوصی جدید ویندوز ۱۱ می‌تواند اطلاعاتی فراتر از دسترسی به سخت‌افزارهای حساس ارائه دهد. سیستم‌عامل‌های اندروید و iOS از مدت‌ها قبل به تنظیمات مجوز جامعی مجهز شده‌اند که امکان کنترل دقیق ابزارها و قابلیت‌ها و داده‌هایی را ممکن می‌کند که برنامه‌های نصب‌شده می‌توانند به آن‌ها دسترسی داشته باشند. ابزار حریم خصوصی جدید مایکروسافت احتمالاً قابلیتی مشابه مجوزهای اندروید و iOS را در ویندوز ۱۱ ارائه خواهد داد.
به ‌نظر می‌رسد قابلیت پایش حریم خصوصی جدید ویندوز ۱۱ به‌عنوان بخشی از مرکز حریم خصوصی و امنیت در برنامه‌ی تنظیمات این سیستم‌عامل دردسترس قرار خواهد گرفت. این ویژگی علاوه‌ بر ارائه‌ی اطلاعات مربوط به دسترسی برنامه‌ها به میکروفون درکنار زمان و تاریخ آن، به کاربران اجازه می‌دهد مشاهده کنند که کدام برنامه‌ها به اسکرین‌شات‌ها، پیام‌ها، داده‌های موقعیت مکانی و... دسترسی دارند.
ابزار حریم خصوصی جدید مایکروسافت در کانال نسخه‌های پایدار ویندوز ۱۱ دردسترس نیست. به ‌نظر می‌رسد غول فناوری مستقر در ردموند در حال آزمایش این ویژگی جدید در نسخه‌ی پیش‌نمایش داخلی ویندوز ۱۱ در کانال توسعه‌ دهندگان است؛ به ‌همین‌ دلیل، اگر تمایل دارید این قابلیت جدید را امتحان کنید، باید عضو برنامه‌ی پیش‌نمایش ویندوز اینسایدر باشید و آخرین بیلد منتشرشده‌ی ویندوز ۱۱ در کانال توسعه‌دهندگان را نصب کنید.
منبع: zoomit.ir

محمدرضا جودکی

تهیه کننده خبر

کلید واژه ها: ویندوز 11 اندروید


نظر شما :