کمپانی AMD فناوری EXPO را برای اورکلاک حافظه‌های DDR۵ معرفی کرد

۲۰ مهر ۱۴۰۱ | ۱۴:۱۹ کد : ۲۹۷۷۱ اخبار تازه های فناوری اطلاعات
تعداد بازدید:۲۷۹
تهیه کننده خبر: محمدرضا جودکی
کمپانی AMD  با برگزاری رویدادی آنلاین از نسل جدید پردازنده‌های کلاس دسکتاپ پرده‌برداری کرد. به گزارش ویدیوکاردز، این شرکت افزون ‌بر رونمایی پردازنده‌های سری Ryzen ۷۰۰۰، فناوری جدید EXPO (مخفف Extended Profiles for Overclocking) را معرفی کرد که به نوعی رقیب Intel XMP ۳.۰ محسوب می‌شود.
کمپانی AMD فناوری EXPO را برای اورکلاک حافظه‌های DDR۵ معرفی کرد

فناوری EXPO اورکلاک حافظه‌ DDR5 را در پلتفرم AM5 با یک کلیک امکان‌ پذیر می‌کند. کاربران با بهره‌ گیری از فناوری موردبحث می‌توانند در وضوح 1080p به حداکثر ۱۱ درصد عملکرد بهتر در اجرای بازی دست پیدا کنند. همچنین استفاده از EXPO باعث می‌شود میزان تأخیر تا حدودا ۶۳ نانوثانیه کاهش پیدا کند. همچنین AMD قصد دارد مجوز استفاده از فناوری EXPO را به ‌صورت رایگان ارائه دهد. این موضوع باعث می‌شود EXPO با سرعت بالاتری توسط بازی‌های مختلف پشتیبانی شود و هزینه‌ی نهایی پشتیبانی از این فناوری کاهش یابد.
این کمپانی اعلام کرد بیش از ۱۵ کیت DDR5 که توسط شرکت‌هایی مثل ADATA وCorsair و Geil و G.Skill و Kingston ساخته می‌شوند از همان آغاز کار توانایی پشتیبانی از EXPO را خواهند داشت. شرکت‌های تولیدکننده‌ی حافظه به‌زودی اولین کیت‌های DDR5 سازگار با EXPO را معرفی خواهند کرد. این کیت‌ها هم‌زمان با پردازنده‌های Ryzen 7000 عرضه می‌شوند.
منبع: zoomit.ir
 

محمدرضا جودکی

تهیه کننده خبر

کلید واژه ها: اورکلاک حافظه DDR5


نظر شما :