در پنجمین اجلاس روسای شوراهای کلان مناطق آمایشی دانشگاههای علوم پزشکی بررسی شد:

تفویض وظایف و اختیارات ستادی در حوزه غذا و دارو به استانها

۱۶ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۱:۲۲ کد : ۱۵۶۳۲ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۵۴۲
پنجمین اجلاس غیرحضوری روسای شوراهای کلان مناطق آمایشی با حضور معاون حقوقی، مجلس و امور استان‌ها، رئیس سازمان غذا و دارو و روسای کلان مناطق دانشگاه های علوم پزشکی برگزار شد.
تفویض وظایف و اختیارات ستادی در حوزه غذا و دارو به استانها

به گزارش وبدا، مهندس طاهر موهبتی، معاون حقوقی، مجلس و امور استانها در این اجلاس ضمن تشبیه جایگاه شورای هماهنگی کلان مناطق و شورای داخلی هر یک از کلان منطقه‌ها به پارلمان نظام سلامت برای ستاد وزارت بهداشت، تاکید کرد: با تشکیل مستمر و حضور معاونین ستادی وزارت و روسای کلان مناطق در کارگروه‌های استانی، تصمیمات راجع به استان‌ها با مشارکت معاونین متناظر در دانشگاهها گرفته می شود و در اجرای تصمیمات اتخاذ شده در چهارچوب قوانین و مقررات، توفیق بیشتری  حاصل می شود.

در ادامه این اجلاس دکتر محمدرضا شانه ساز رئیس سازمان غذا و دارو نیز طی سخنانی تصریح کرد: اولویت سازمان غذا دارو استفاده از ظرفیت بخش غیردولتی و واگذاری اختیارات به استانها می باشد.

رئیس سازمان غذا و دارو گزارش جامعی از برنامه‌های سازمان برای تفویض وظایف و اختیارات در حوزه غذا و دارو و عوامل تاثیرگذار بر آنها ارائه نمود و ضمن تاکید بر سیاست واگذاری و تمرکز زدایی از وظایف و اختیارات این سازمان، افزود: با توجه به وسعت امور در سازمان غذا و دارو،  اقدامات مفیدی راجع به بحث تفویض اختیارات و وظایف قابل تفویض انجام گرفته است. 

همچنین، در ادامه دکتر صومی رئیس شورای کلان منطقه 2 کشور، گزارشی از مصوبات شورای هماهنگی کلان مناطق در حوزه غذا و دارو و وضعیت اجرایی شدن مصوبات ارائه کرد.

در خاتمه این نشست، تفویض اختیارات و وظایف قابل واگذاری درحوزه غذاو دارو به کلان مناطق و دانشگاه‌ها بررسی و در خصوص چگونگی اجرای آنها تصمیم‌گیری شد.

گفتنی است، دبیرخانه کلان مناطق آمایشی دانشگاههای علوم پزشکی (ده گانه) براساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی به منظور توزیع عادلانه منابع، ایجاد فرصت‌های برابر، جلوگیری از فعالیت‌های تکراری، استفاده از مزیت های منطقه‌ای، تمرکززدایی و جلوگیری از تجمع امکانات، انتقال قدرت تصمیم‌گیری، مشارکت دانشگاه‌ها در موضوعات ملی و فرا استانی و توزیع ماموریت آموزشی نیروی انسانی متخصص مورد نیاز تشکیل گردیده است.

کلید واژه ها: طاهر موهبتی معاون حقوقی و مجلس وزارت بهداشت معاونت غذا و دارو تفویض اختیار دانشگاه علوم پزشکی اراک مدیریت حقوقی و قراردادها


نظر شما :