اخبار

حضور خادمین حرم حضرت علی بن موسی الرضا (ع) دربیمارستان امام سجاد (ع)

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان آشتیان در تاریخ ۱۴۰۲/۳/۶حضور خادمین حرم حضرت علی بن موسی الرضا (ع) به همراه پرچم رضوی در بیمارستان امام سجاد (ع)شهرستان آشتیان و عیادت بیماران انجام شد .

ادامه مطلب
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: براساس نتایج تحقیقات و مطالعات علمی ثابت شده که روزه داری می تواند در تنظیم متابولیسم بدن و افزایش سطح ایمنی فرد روزه دار به شرط رعایت نکات غذایی در وعده های افطار تا سحر تاثیرگذار باشد.
رعایت نکات تغذیه اصولی در فاصله افطار تا سحر سلامتی و ایمنی بدن را افزایش می دهد

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: براساس نتایج تحقیقات و مطالعات علمی ثابت شده که روزه داری می تواند در تنظیم متابولیسم بدن و افزایش سطح ایمنی فرد روزه دار به شرط رعایت نکات غذایی در وعده های افطار تا سحر تاثیرگذار باشد.

به گزارش وب دا مرکزی، دکتر علی علیمحمدی بیان کرد: رعایت تنوع، تعادل و توجه به میزان کالری مورد نیاز بدن در فاصله افطار تا سحر ضروری است و با رعایت تنوع دریافت انواع گروه های غذایی مواد مغذی نظیر پروتئین ها و ویتامین ها و با پرهیز از پرخوری و کم خوری کالری مورد نیاز بدن را دریافت کرد. نسرین یادگاری رئیس گروه تغذیه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک هم گفت: دریافت سه وعده غذایی افطار، شام و سحر لازم و ضروری است و در کنار وعده های اصلی روزه داران با استفاده از سبزیجات، انواع سالاد، میوه ها و نوشیدنی های نظیر آب و عرقیات گیاهی در حدفاصل افطار تا سحر آب مورد نیاز بدن خود را تامین کنند.

ادامه مطلب
"سما" هفته ای برای مردان

رییس مرکز بهداشت استان مرکزی گفت: هفته اول اسفندماه در کشور با هدف تاکید بر سلامت مردان و حساس سازی مردان جامعه ایرانی برای توجه بیشتر به جنبه های مختلف پیشگیری از مخاطرات سلامت به هفته ملی سلامت مردان ایرانی "سما" نامگذاری شده است.

به گزارش وب دا مرکزی، دکتر علی علیمحمدی بیان کرد: هدف از نامگذاری این هفته، آموزش و فرهنگ سازی و توجه بیشتر به اهمیت سلامت مردان و ایجاد فرصت کافی جهت انجام فعالیت ها و برنامه های مربوطه در نظر گرفته شده است. وی افزود: سلامت مردان موضوعی است که استحکام و ارتقای سلامت نیروی کار جامعه و توسعه کشور را در پی خواهد داشت. وی تاکید کرد: مردان نسبت به زنان در معرض فاکتورهای خطر محیطی و شغلی بیشتری هستند و عادات غلطی مانند مصرف سیگار، الکل، اعتیاد و استرس شغلی در آنها بیشتر است، از سوی دیگر مردان کمتر به پزشک مراجعه نموده و مراجعه به مراکز درمانی را به دلایل مختلف از جمله موانع فرهنگی تا بروز مراحل پیشرفته و خطرناک بیماری به تأخیر می اندازند. معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک در ادامه با تاکید بر اینکه از سلامت مردان، به عنوان بحران خاموش یاد می شود، خاطرنشان کرد: کشورهای مختلفی موضوع ارتقای سلامت مردان را به طور جدی در دستور کار خود قرار داده اند؛ ایران یکی از ۴ کشوری است که بیش از یک دهه برنامه سلامت مردان را دنبال کرده است؛ مردان، مرگ و میر بالاتر و طول عمر کوتاهتری نسبت به زنان به دلایل مشابه دارند و مشکلات، مواجهات و عوامل خطر اختصاصی متعددی نیز، سلامت آنان را تهدید می کند و از طرف دیگر از خدمات بهداشتی درمانی کمتری بهره مند می گردند. وی تاکید کرد: در چنین شرایطی آگاهی، حمایت و عمل به عنوان اصلی ترین راهکارهای رفع بحران فوق می تواند جامعه مردان را نیز از حداقل مواهب سلامت بهره مند سازد. وی تاکید کرد: در چنین شرایطی آگاهی، حمایت و عمل به عنوان اصلی ترین راهکارهای رفع بحران فوق می تواند جامعه مردان را نیز از حداقل مواهب سلامت بهره مند سازد؛ عادتی که جامعه ما و بالطبع مردان ما به آن نیاز دارند بررسی سلامتی و آزمایش های دوره ای است، بسیاری از بیماری ها اگر سریع تر تشخیص داده شوند احتمال موفقیت در درمان آن ها بیشتر است و به دنبال آن مردان سالم، جامعه ای سالم تر خواهیم داشت، جامعه ای که در آن زندگی، فرصت بی نظیری است که هدیه شده است. گیتا نادری، خبرنگار وب دا مرکزی - معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک

ادامه مطلب