اصالت آنتی بیوتیک های وارداتی مورد تایید است

۱۸ آبان ۱۴۰۱ | ۱۰:۵۱ کد : ۳۰۴۹۸ اخباراصلی
تعداد بازدید:۲۱۱
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: آنتی بیوتیک های وارداتی که از کشور هند وارد شده، توسط سازمان غذا و دارو بررسی و تائید شده است.
اصالت آنتی بیوتیک های وارداتی مورد تایید است

به گزارش وب دا مرکزی، دکتر عباس علیمرادیان بیان کرد: سهمیه استان از آنتی بیوتیک های وارداتی روی کاغذ ۱.۵ بوده است و تمام تلاش ما بر افزایش این سهمیه بود، خوشبختانه سهمیه دارویی استان عملا به ۱.۷ رسید و برای داروهای شیمی درمانی به ۲.۸ رسیده ایم.

وی تاکید کرد: ۱۲ هزار آنتی بیوتیک وارد استان شده که اصالت آنها مورد تایید است و از کارخانه داروسازی معتبر دریافت شده است و توزیع آن در داروخانه های سانتر اطفال، بیمارستان های دولتی و خصوصی صورت گرفته است.

وی افزود: برای آنفلوآنزا مشکل کمبود دارو کشوری بود و با رایزنی با شرکت های تولیدی به دنبال رفع آن بودیم؛ از شهریورماه، ۸۰۰ هزار سرم در استان توزیع شده و از شرکت های تولیدی داخل استان خواستار تغییر خط تولید شدیم؛ کمبود استامینوفن نیز جبران شد.

دکتر علیمرادیان در ادامه با بیان اینکه در بیمارستان ولی عصر ذخیره دارویی ۶ ماه آنتی بیوتیک ظرف سه هفته مصرف شد، اضافه کرد: خوشبختانه در استان مرکزی در حوزه کرونا و آنفلوآنزا قاچاق معکوس نداشتیم.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی اراک در پایان از مردم و پزشکان خواست تا در مصرف و تجویز خودسرانه خودداری کنند تا از این چالش به وجود آمده عبور کنیم.

کلید واژه ها: استان سهمیه آنتی آنتی بیوتیک بیوتیک مصرف


( ۱ )

نظر شما :