کارنامه جمهوری اسلامی در بخش بهداشت و درمان درخشان است

۱۹ آذر ۱۴۰۱ | ۱۱:۱۸ کد : ۳۱۱۵۴ اخباراصلی
تعداد بازدید:۲۳۶
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: کارنامه جمهوری اسلامی در بخش‌های مختلف به خصوص بهداشت و درمان درخشان است.
کارنامه جمهوری اسلامی در بخش بهداشت و درمان درخشان است

به گزارش وب دا مرکزی، آیت الله قربانعلی دری نجف‌آبادی در دیدار با دکتر بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در محل بیت نماینده ولی فقیه در استان مرکزی، افزود: اگر چه ممکن است به لحاظ تجهیزات پزشکی کمبودهایی در کشور وجود داشته باشد، اما علم پزشکی ایران در تراز بین‌المللی است و این افتخار بزرگ به برکت انقلاب اسلامی و خون مقدس شهدا به دست آمده است.
وی ادامه داد: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی بیش از هشت هزار پزشک از کشورهای مختلف به خصوص بنگلادش و هندوستان در نقاط مختلف کشورمان حضور داشتند، اما اکنون در دور دست‌ترین نقاط کشور پزشکان متخصص و فوق تخصص بومی فعالیت می‌کنند.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی اظهار داشت: در حوزه تولید تجهیزات پزشکی و دارو باید برنامه‌ریزی‌های مدونی در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تدوین شود و از تمام ظرفیت‌ها برای تحقق این مهم استفاده شود.
آیت الله دری نجف‌آبادی بیان کرد: زیرساخت های استاندارد و با کیفیت درمانی سرمایه ماندگار و عام المنفعه کشور محسوب می شود و بخش عمرانی سلامت باید به صورت ویژه و کاربردی طراحی شود تا ظرفیت پاسخگویی به نیازهای مردم در نقاط مختلف کشور را داشته باشد.
وی اضافه کرد: بهره گیری از ظرفیت خیران سلامت به عنوان یک کار ویژه کلیدی می تواند نقش مهمی در تکمیل و تجهیز اماکن پزشکی داشته باشد که باید مورد توجه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرار بگیرد.
امام جمعه اراک نسبت به کادرسازی ویژه و سلامت در حوزه بهداشت و درمان اشاره کرد و گفت: وجود نیروهای پاکدست، دلسوز، کاردان و انقلابی می‌تواند شتاب بخش ارائه خدمات بهداشتی و درمانی باشد، بنابراین مسئولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باید نسبت به این مهم توجه ویژه داشته باشند.
آیت الله دری نجف‌آبادی با بیان اینکه پیشگیری به مراتب کم‌هزینه‌تر از درمان است، افزود: در این راستا باید در بخش سلامت مواد غذایی، آب و هوا سرمایه‌گذاری کرد.
وی تاکید کرد: توسعه علمی، فناوری و پژوهشی بهداشت و درمان باید در برنامه هفتم جدی گرفته شود و برنامه‌ریزی‌ها باید به گونه‌ای باشد که جمهوری اسلامی ایران در آینده‌ای نزدیک حرف‌های بسیاری در حوزه بهداشت و درمان در جامعه جهانی داشته باشد.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی بیان کرد: چند سال است که از آغاز عملیات اجرایی بیمارستان ولیعصر(عج) اراک می‌گذرد، اما همچنان نیمه کاره است و باید تحت هر شرایطی تکمیل و تجهیز شود.
آیت الله دری نجف‌آبادی با بیان اینکه در جریان کرونا استان مرکزی اولین استانی بود که به کمک وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شتافت، اظهار داشت: بیمارستان آیت الله خوانساری اراک برای درمان بیماران کرونایی اختصاص داده شد و مصلی بیت‌المقدس نیز در کوتاهترین زمان ممکن برای واکسیناسیون تجهیز شد.
آیت الله دری نجف‌آبادی ضمن تقدیر از زحمات رئیس جمهور و هیات وزیران دولت سیزدهم، بیان کرد: دشمنان نظام اسلامی با طراحی اغتشاشات و اعتراضات خیابانی سعی در تضعیف اقتدار نظام اسلامی داشتند اما این توطئه به خوبی توسط دولت و دیگر نهادهای مسئول و مشارکت مردم خنثی شد.

کلید واژه ها: درمان بهداشت درمان وزارت بهداشت درمان درمان آموزش درمان آموزش پزشکی پزشکی آموزش پزشکی بهداشت درمان آموزش پزشکی بهداشت وزارت بهداشت


نظر شما :