بخش اعظمی از پروژه بیمارستان حضرت ولی عصر(عج) اراک امسال پایان می یابد

۱۹ آذر ۱۴۰۱ | ۱۱:۲۹ کد : ۳۱۱۵۹ اخباراصلی
تعداد بازدید:۲۵۱
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بخش اعظمی از پروژه بیمارستان حضرت ولی عصر(عج) اراک تا پایان امسال خاتمه می یابد.
بخش اعظمی از پروژه بیمارستان حضرت ولی عصر(عج) اراک امسال پایان می یابد

به گزارش وب دا مرکزی، دکتر بهرام عین اللهی در حاشیه بازدید از پروژه در حال ساخت بیمارستان حضرت ولی عصر (عج) اراک در جمع خبرنگاران اظهار کرد: عملیات اجرایی این بیمارستان از سال ۱۳۸۶ آغاز شده و مردم هم خواهان بهره برداری بیمارستان در اسرع وقت هستند.
وی تصریح کرد: طبق گزارشات، در دولت سیزدهم، پیشرفت فیزیکی بیمارستان از ۶۷ درصد به ۸۵ درصد رسیده است و در حال حاضر کارگران بسیاری دو تا سه شیفته مشغول به کار هستند و سرعت کار خوب است و در سفر رییس جمهوری به استان نیز ۴۰۰ میلیارد تومان برای پروژه مصوب شد که ظاهرا تاکنون یک چهارم آن تخصیص یافته است و برای باقی بودجه آن پیگیری می کنیم که از منابع وزات بهداشت و منابع دولت تخصیص یابد و پروژه به سرعت پیش رود.
دکتر عین اللهی با بیان اینکه از نظر تجهیز و بهره برداری، وزارتخانه مشکل خاصی ندارد، گفت: اگر پروژه به لحاظ سخت افزاری پیش رود، به سرعت می توان کار تجهیز را انجام داد؛ پروژه بیمارستان حضرت ولی عصر(عج) در واقع به یک پروژه تاریخی تبدیل شده است و امیدواریم که تکمیل آن هدیه ای از جانب دولت سیزدهم به مردم استان مرکزی باشد.
وی اضافه کرد: پروژه بیمارستان ولی عصر(عج) اراک فقط مختص استان مرکزی نیست، بلکه به واسطه داشتن همه بخش های پزشکی می تواند به چند استان مجاور خدمات رسانی کند و امیدواریم به سرعت آنرا به پایان برسانیم.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان کرد: مسلما برای تکمیل چنین پروژه هایی نمی توان زمان دقیقی اعلام کرد، بیمارستان سازی با پروژه های دیگر متفاوت است، بیمارستان امکاناتی و تجهیزاتی مانند اکسیژن، اتاق های عمل و ... دارد که مانند دیگر ساختمان ها نیست ولی بخش اعظمی از پروژه تا پایان سال تکمیل می شود.
وی در خصوص وضعیت آلودگی هوای اراک و نیروگاه حرارتی شازند، بیان کرد: وزارت بهداشت همواره توصیه های بهداشتی و سلامتی خود را به سایر وزارتخانه ها می کند، استاندار مرکزی پیگیر موضوع هستند و باید به سمتی حرکت کنیم که این مشکلات حل شود.
دکتر عین اللهی در پایان گفت: قول می دهم در اولین جلسه هیات دولت، مطالب و درخواست مسئولان استان در بحث تامین سوخت گاز نیروگاه را منعکس کنم.
استاندار مرکزی هم اظهار کرد: امیدواریم که مجموعه دستگاه ها نسبت به رفع مسئله آلودگی هوای اراک تلاش کنند.
دکتر فرزاد مخلص الائمه افزود: امسال در کنار بحث ناترازی گاز و برق با مسئله ناترازی سوخت نیز مواجه شده ایم که کار را سخت کرده است، در حال حاضر هیچ نیروگاهی در کشور وضعیت نیروگاه حرارتی شازند را ندارد و در واقع استثنایی ترین نیروگاه مضر کشور به شمار می رود و این شرایط تنها مربوط به استفاده از مازوت در دو واحد نیروگاه است.
دکتر علی اکبر کریمی نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی، هم گفت: در حال حاضر انتظار می رود که این نیروگاه استثنائا سوخت گاز داشته باشد، در بحث مازوت، پالایشگاه شازند مازوت کم سولفور تولید می کند اما این مازوت به کشتی ها اختصاص می یابد در حالی که لازم است حداقل مازوت نیروگاه، مازوت کم سولفور باشد که آسیب کمتری داشته باشد اگرچه اولویت با تامین گاز است.
دکتر محمدحسن آصفری دیگر نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان نیز اظهار کرد: نیروگاه شازند، پتروشیمی و پالایشگاه و شرکت آلومینیوم ایران نقش بسزایی در سلامت مردم دارند و نباید اجازه قطع گاز آن داده شود، لازم است که وزیر بهداشت این موارد را در جلسه هیات دولت بیان کند.

کلید واژه ها: پروژه نیروگاه بیمارستان اراک دکتر مازوت


نظر شما :